Karalanmalık

cemree

=)=)
V.I.P
Bir şeyler karalamak için şuan ortam çok uygun. Odamı yoğun bir kahve kokusu ile duygu yüklü şarkılar ele geçirmiş durumda. Benimi ele geçirdiler odayı mı orası da ayrı bir şey.

Canım şuan kitap okumak istiyor aslında ama müzik dinleyip söylemekte cezbedici birde bir şeyler karalamak var tabii.. Ne yapsam bilemedim ben hiç aklımda olmayan bir şeyi tercih edip buraya yazmaya başladım. Devamı gelir mi bilmiyorum. Her gün hayatımda köşelere not alıp tekrar tekrar okuyup hatırladıkça beni mutlu edecek anılarım olur mu bilmiyorum.

Başta duygu yüklü şarkılar dedim ama çok slov dinleyecek bir havada değilim aslında. Kahvenin verdiği bir duygu yoğunluğu sanırım. Hiç bir zaman elleri havada dans ederken kahve içen birin görmedim ben? Rakı adabı gibi kahvenin de bir usulü var artık =)) Ya yalnız olmalısın ya da en fazla iki kişi. Sonra ya yağmur yağmalı ya hava iç sıkıcı olmalı ya odan loş olmalı ya da sabahın ilk ışıklarıyla aydınlanmalı. Sanırım bunun nedeni içimize daha da kasvet çöksün diye =)

Oradan oraya atlamış olacağım ama eğer günlük yazıyorsam gün içinde olanlardan da birazcıkk bahsetmek gerek bence. Düşünelim bakalım bahsetmeye değer bir şey oldu mu... Olmadıysa anlatıp rahatlayacağım bir şeyler vardır belki.

Salsa dersim vardı bugün ama gidemedim. Aslında gitmek istemedim ilk gündü muhtemelen tanışma faslı olurdu. Çıkışta hiç yeni insanlarla tanışma havasında değildim =) Uykusuzdum zaten baya zorlandım gün içinde. O halde gitsem de bir köşede gözlerim kapanır kalırdım öylece =) Haftaya artıkk...

Bir düzen tutturamadım gitti. Kaç gündür aklımda spora devam etmek var ama bir türlü saatlerini ayarlayamadım. Çok mu boş geçiyor günlerim diye düşünüyorum hayır öylede bir şey yok. Sanırım planlı yaşamaya alışmadığım için böyle oluyor. Hiç bir zaman önceden ayarladığım bir programa saati saatine uyamadım. Kötü gibi gibi aslında =)

Mesela şuan artık yatmam gerek ama uykum yok yatsam da uyuyamam ben bu saatte. Benim için henüz çok erkennn =)

Canım ilginç bir şeylerle uğraşmak istedi. Aaaa bu arada buraya daha önce eklediğim bir çalışmam vardı. Kozalaklardan çam ağacı yapmıştım onu daha da büyütüyorum. Ve birde deniz kabuklarından bir süs yaptım. Düşünüyorum başkaa... Bir şey daha var kİtap ayracı. Tamam şimdi oldu =) Onları en kısa sürede buraya ekleyim =) Buraya yazdım ki konuya girince görüyüm aklıma gelsin =D

Bugünlük bu kadar bilmiyorum belki ilerleyen saatlerde tekrar bir şeyler karalarım. =))

cemree

=)=)
V.I.P
Bu gün hayatımda ki EN büyük değişiklik uzun bir aradan sonra tekrar spora başlamak oldu. Bunun dışında tatil nedeniyle 13.30 da falan uyandım =D Ders çalışıp kitap okumak gün içinde yer kaplayan en büyük etkinliğimdi(!). Bir ara sinemaya gitmeyi düşündüm "Hükümet Kadın"a fakat sonra üşengeçliğim beni ele geçirdi ve vazgeçtim =)) Öyle sıradan bir gündü işte. Belki birazdan yine birşeyler karalarım ... =)

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Demet Akbag rolünü gerçekten iyi oynamıştı. Bir haftasonu izlerim artık. Eline sağlık cemre canım eklediginse okurum özetini.

cemree

=)=)
V.I.P
Salsa dersine katılabildim sonunda. Çok eğlenceliydi tam bana hitap eden bir dans =) Artık devamlılığıma dikkat etmeliyimi çünkü hareketler her geçen gün dahada ekleniyor ve daha gözle görülür bir hal almaya başlıyor. Yeni insanlarla tanışmakta çok iyi geliyor. Tanımadığın biri birden dans eşin oluyor ve daha önce hiç karşılaşmamış iki kişi birlikte bir ritm tutturmaya çalışıyor. Bana çok ilginç geliyor bu. Seviyenin her an korunuyo olmasına deyinmeden geçemeyeceğim.Kısacası ortamı çok sevdim günlük. Hayallerimden biri daha gerçekleşmeye başlıyor...

Bugün bir ara canım çok sıkıldı ve yüzüm baya düştü sanırım. Etrafa da baya çattım farkındayım ama elimde değildi yatıştıramadım kendimi. Gerçi kimseyle tartışmadım sadece sinirli bakıyordum o kadar :mad: :kik

cemree

=)=)
V.I.P
Bazen durup düşüyorum da hayatımda başkaları tarafından ilginçlik olarak tanımlanabilecek şeyler var. Aslında normal ama günümüzde yapan çok fazla kişi kalmadığı için çevreme sıra dışı geliyor =) Mesela şuan düşünüyorum da kaç kişi klasik müzik dinleyip kitap okuyordur ya da kaç kişi günümüzde cızırdayan bir radyoyu dinlemekten keyif alıyordur. Kaç kişi rengarenk gece lambaları yerine cılız sürekli kımıldayan bir mum ışığını tercih ediyordur. Kaç kişi kitapları tabletlerinden değilde saman kağıtlı, kendine has kokusu olan, sayfalarını çevirdikçe duyulan sesi, sararmıs yaprakları okuduğun anları anımsatan, "kitap gibi kitapları" okumaktan zevk alıyordur... Bunu dahada devam ettirebilirim ama söylemek istediklerimin anlaşıldığını düşünüyorum. Ben bu "ilginçliklerimden" çok memnunum.

Şimdi müsadenle günlüğüm; cızırdayan radyom, klasik müziğim ve okumam gereken onlarca kitabım beni bekliyor...

cemree

=)=)
V.I.P
Bazen geçmişin en derinlerinde kalmış anılar en gereksiz anlarda birden çarpar insanın suratına. Tam artık her şey yolunda derken ansızın dikiliverir karşına ve beni unuttun mu der yüzsüzce. Zamanında yeri olup kalan, şimdi yersizce giriverir hayatına. Duygular, hisler, planlar, sözler, hatıralar, anılar ... bir anda bulanı verir gözlerinin önünü. Belki hayatın film şeridi gibi geçmez ama görmediklerini bir o kadar hissettirir sana. O an "hayat işte" deyip geçemezsin, ya da elinin tersiyle itemezsin. Bu karşı çıkamayış ne muhabbettendir ne de ilgiden. Saygıdandır. Geçmişe olan saygıdır. Bunu herkes anlayamaz henüz yaşadıkları bunu anlamlandırmasına çözümlemesine olanak sağlamaz. Açıklamaların senin için dürüstlüğünü temsil ederken geçmiş için bahanedir.

(yarım kaldı ama aklıma bir şey gelmedi tamamlayamadım daha sonra devam edeceğim=) )

cemree

=)=)
V.I.P
Kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Spor inanılmaz yordu beni ve inanılmaz uykum geldi. Ama uyumamam gerek okumam gereken kitaplar var. Bu halsizlikle nasıl olacak hiç bilmiyorum...

Hazır kahvelerin zararlarını bir kez daha dinledim ama şuan Türk Kahvesi yapmaya çok üşeniyorum. Eğer yanında bir sigaram olsaydı üşenmezdim ama işte... :kik Bu uykuyu dağıtmam lazımmm :kahve: