Benden Bir Şeyler

cemree

=)=)
V.I.P
2 Eylülde petshop dan aldığımda Rıfkı muhtemelen bir aylık falandı. Önce kahverengi beyaz bir tavşan gördüm ama almaya karar verince rıfkıyı kaptığım gibi eve gittim. :D Bakımı zor olacaktı biliyorum ama bir şekilde halledecektim. Tabi evdekiler bir ay durur gönderirim sanıyor ama hiç öyle olmadı. 3 aydan fazla oldu ve hala benimle. :D Aldıktan bir ay kadar sonra Rıfkı yarı felç oldu ve yürüyemiyordu. Nasıl olduğunu anlamadım araştırdım ve tek bulabildiğim korktuğunda olabildiği ama iyileşebildikleriydi. Gece hoplayıp zıplayan hayvan sabah kalktığımda arka ayakları tutmuyordu ve kendini sürükleyerek ilerleyebiliyordu. Ciddi anlamda gözlerim doldu çünkü yana doğru aşıyodu ve çok kötü görünüyordu. Tavşanlarda normalde ses çıkartmazlar ama canları acıdığında yada kızdıklarında garip bir ses çıkartırlar akşama doğru resmen inlemeye benzer bi ses çıkartıyodu. O gece nasıl geçti hiç bilmiyorum. Rıfkı kucağımda bütün gece oturup onu sabaha kadar sevdiğimi hatırlıyorum. Bir şey yemeye hali yok. Ekmek ıslatıp elimle yedirdim bütün gün. Sabah veterinere gittim ve muayene olduktan sonra veteriner felç olmuş ölür dedi. Ben yinede ne gerekiyorsa yapın dedim ve iki iğne yaptı. Devam eden iki gece sürekli uyanıp kontrol ettim gece kalkıp yemek yedirdim. En sonunda ayaklanıp kendine geldi yavaş yavaş yürümeye başlayıp eski haline döndü. İki hafta sonrasında tekrar kötüleşmeye başladı bu kez veteriner ip yada kumaş yediğini ve küçük olduğu için bağırsaklarının tıkandığını söyledi ve yine ölür dedi... Israrımla iki iğne yapıp müshil ilacı verdi ve yine eve geldik. İki gün sonra kendine geldi. Bu arada tuvalet tam bir problem olmaya başladı. Bir kaç gün dikkat ettim eve evde belli yerlerde ihtiyacını giderdiğini görünce tuvalete alıştırmayı düşündüm :D Olduda :D Ne zaman tuvaleti gelse tuvalet kapısını tırmalıyo giriyo işini bitiriyor ve çıkıyo :D Bundan bir ay kadar önce ailemin ısrarı üzerine üniversitenin bahçesindeki diğer tavşanların yanına bıraktım. Ama oradakiler büyüktü ve Rıfkıyı kabullenmedikleri için zarar verdiler. Tabii birde köpekler kovalamış buları bilmeden iki gün sonra dayanamayıp aldım ve yaralarını o gün gördüm. Kulaklarında küçük yaralar ve sırtında kocaman bir acıklık vardı. Sanırım ısırıp koparmışlar. Eve geldi ve resmen yanıma gelmiyo elimden bir şey yemiyodu. Muhtemelen küsmüştü. Koltuğa koyduğumda saatlerce kıpırdamadan oturuyordu. Yaralarına ne zaman pansuman yapıp krem sürsem başını yere koyup ellerimi yalıyodu. Bir hafta içinde bunu da atlattık. Yaraları tamamen kapandı ve şuan gayet sağlıklı sorunsuz bir hayatımız var :D :D

tavsanim2.jpg