bir soruda benden

MRMİC

Uzman
Forumda doktor var sanırım o daha iyi bilir elbette ama bildiğim kadarıyla kesin bi tedavisi yok teyzemde var ve uzun zamandır çekiyor ordan az çok biliyorum...
Eğer kullanırsanız mükemmel bir ağrı kesici tavsiye edebilirim...

Dr_M

Özel Üye
Özel üye
migrene karsi bir cözüm varmi?? :(

Geçmiş olsun.Migren ve gerilim tipi baş ağrısı çok karışır.Şu an migren hastalığında atakları önleyici ve atak anında yapılan tedaviler var.Ayrıca atakları tetikleyen foktörlerden uzak durmalı düzenli egzersiz yapmalı düzenli beslenmelisiniz.İlaç tedavisi ağrı sıklığı ve ağrı şiddetini azaltıyor.Kadınlarda %20 civarında migren görülüyor.Hormonal nedenlere bağlı olan migren(adet' in belli dönemlerinde artış gösteren) çoğunlukla menopoz sonrası kendiliğinden geçiyor.

AngeL

Özel Üye
Özel üye
Geçmiş olsun.Migren ve gerilim tipi baş ağrısı çok karışır.Şu an migren hastalığında atakları önleyici ve atak anında yapılan tedaviler var.Ayrıca atakları tetikleyen foktörlerden uzak durmalı düzenli egzersiz yapmalı düzenli beslenmelisiniz.İlaç tedavisi ağrı sıklığı ve ağrı şiddetini azaltıyor.Kadınlarda %20 civarında migren görülüyor.Hormonal nedenlere bağlı olan migren(adet' in belli dönemlerinde artış gösteren) çoğunlukla menopoz sonrası kendiliğinden geçiyor.

Tesekkür ediyorum ben hap kullaniyorum bazen faydasini görüyorum bazende görmüyorum cok artis oldu zamanlarda hap da fayda etmiyo:(

AngeL

Özel Üye
Özel üye
Forumda doktor var sanırım o daha iyi bilir elbette ama bildiğim kadarıyla kesin bi tedavisi yok teyzemde var ve uzun zamandır çekiyor ordan az çok biliyorum...

tesekkür ederim de ben her hapi kulanamiyorum yasak bana kalbimden dolayi:)ama ismini verirsen arasdirim dk. gösteririm.

Dr_M

Özel Üye
Özel üye

çok basit değilmi.Mucize ilacı açıkla da tüm migren hastaları kurtulsun.

Dr_M

Özel Üye
Özel üye
Tesekkür ediyorum ben hap kullaniyorum bazen faydasini görüyorum bazende görmüyorum cok artis oldu zamanlarda hap da fayda etmiyo:(

1 . Kesin migren hastalığın varsa tedavi protokolu bellidir.Öncelikle migren ataklarını önleyici ilaç kullan.Migren atğının başlayacağını hissettiğin zaman da ağrı giderici ilacını hazır tut.Migren çok ciddi rahatsızlık verir ama kesin şu ilacı kullansamda iyileşsem denilemez.Yapılmsı gereken düzenli beslenme, egzersiz, dinlenme ve stresten uzak kalmaktır.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Ben mucizeden bahsetmedim,kesin faydası olacağınıda söylemedim.Tedavi ederde demedim.Basitte demedim.Sadece çok faydasını gördüğüm bi ağrı kesici tavsiye ettim okadar...

Bilindik yöntemler elbette var tavsiyelerimiz olacaktır ancak ilaç olayı ciddi bir iş arkadaşlar. Bize aynı gibi görünen hastalığın onlarca çeşidi olabiliyor ve her ilacın farklı fonksiyonu var. Dolayısıyla iyilik yaparken kötülük yapmış olabiliriz. Bu konuda lütfen biraz daha hassas olalım. Ben bunun bir çok örneğini gördüm. Hiçbir doktor hastayı görmeden kesinlikle ilaç tavsiyesinde bulunmuyor. Bu işi bilenlerin bir bildiği var demekki...