• Yazarlık... E-COZUM.NET
    Fikirlerinizi/yazılarınızı yayınlayabileceğiniz elit bir platform arıyorsanız; E-COZUM.NET doğru adres! Detaylar BURADA ...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

Zayıflatan sebzeler

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Diyet kişiyi ideal kilosuna getirmek için sağlıklı bir beslenme şekli uygulanmasıdır. İşte zayıflamanıza yarayacak mucizevi sebzeler:

SEMİZOTU DİNLENDİRİYOR

Semizotunun kanı temizlediğini bol idrar söktürdüğünü sinir krizleri ve beyin yorgunluğunu geçirdiğini böbrekteki kum ve taşı döktüğünü bildiriliyor. Semizotunun şeker hastalarının susuzluğunu azalttığını şişmanlara kilo verdirdiğini belirten uzmanlar semizotu yeşil salata olarak yenirse faydasının fazla olduğunu ifade ediyor.

ENGİNAR KALBİN DOSTU

Uzmanlar enginarın beyin yorgunluğunu çabucak geçirdiğini kalbi kuvvetlendirdiğini onu rahatsız eden üre ve kolesterolü düşürerek kalbin rahat çalışmasını sağladığını şeker hastaları için de çok faydalı olduğunu mide ve bağırsakları temizleyerek ishalleri durdurduğunu kaydediyor.

PIRASA VİTAMİN VE MİNERAL KAYNAĞI

Pırasanın bol vitamin ve mineral kaynağı olduğunu vurgulayan uzmanlar mide-bağırsak rahatsızlıkları deri hastalıkları damar sertliği için faydalı olduğunu belirtiyor.

Ayrıca pırasa çorbasının böbrekleri çalıştırarak bol idrar söktürdüğünü ve vücutta birikmiş ürik asidi dışarı attığını ifade ediyor. Bağırsaklara yumuşaklık veren pırasa hemoroit tedavisinde kullanılabilir.

PATLICAN ZAYIFLATIYOR

Patlıcanın pankreas karaciğer ve böbrekleri kuvvetlendirdiğini bol idrar söktürdüğünü vücuttaki fazla suyu dışarı boşalttığını ve kilo verdirdiğini kaydeden uzmanlar şeker hastalarının patlıcan salatasından çok fayda gördüğünü kansızlığa iyi geldiğini kanı arttırdığını ifade ediyor.

Uzmanlara göre patlıcan en sağlıklı olarak kül veya ocakta pişirilip kabukları soyulmalı ve ince kıyılmalı.
 
Top