Yurtdışı Sertifika & Diploma Programları lisansüstü seviyede yoğunlaşmış bir eğitim sunar

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Yurtdışında sertifika programları, lisansüstü seviyede genellikle kısa süreli ve belirli bir alanda yoğunlaşmış bir eğitim sunar

. Bu programlar, öğrencilere yerel ve uluslararası işverenler için aranan becerileri kazandırmak için tasarlanmıştır, öğrencilerin kariyerlerinde ilerleme sağlamalarına ve dünya çapında tanınan nitelikli bir eğitim alarak farklı bir kültür deneyimi yaşamalarına olanak tanır. ICES Turkey Yurtdışı Danışmanlığı, Kanada ve Amerika’da yoğunlaşan sertifika ve diploma programları için öğrencilere okul, program seçimi, vize ve başvuru gereklilikleri, sınav hazırlıkları ve konaklama gibi pek çok alanda hizmet sunar.

Yurt dışında sertifika ve diploma programları son yıllarda ülkemizde eğitim alanında ilgi gören programların arasında yer almaktadır. Yurt dışında sertifika ve lisans eğitimini ülkemizde sayısı gittikçe artan öğrenci kitlesi tarafından talep edilir yapan nedenlerden başlıcası öğrencilerin yurt dışında sertifika ve diploma programlarının sunduğu teorik eğitim alıp bunu staj veya çalışma imkanları ile birleştirme fırsatıdır. Bu imkan yurt dışında sertifika ve diploma programlarını öğrenciler için önemli bir seçenek olarak karşımıza çıkarmaktadır.

Yurt dışında sertifika ve diploma programlarını tercih eden öğrenciler birçok kriteri göz önünde bulundurmak durumundadırlar. Yurt dışında onlarca farklı ülkede, yüzlerce üniversite ve kolejde, binlerce farklı alanda sunulan sertifika ve diploma programları titizlikle araştırılıp öğrenim görülecek programa karar verilmelidir. Öğrencilerin yurt dışında sertifika ve diploma programlarını tercih etmelerindeki önemli etkenlerin başında yurt dışında sertifika ve diploma programlarının giriş şartlarının yüksek lisans programlarına nazaran daha kolay ve maliyetlerinin yüksek lisans programlarına göre daha düşük olmasıdır.

Öğrenciler yurt dışında yüksek lisans eğitimi almak istedikleri takdirde lisans mezuniyet ortalamasından, GRE ve GMAT gibi sınavlardan ve dil yeterlilik sınavlarından yüksek skorlara ihtiyaç duymaktadırlar ancak yurt dışında sertifika ve diploma programlarına başvuran öğrencilerin GRE ve GMAT sınavlarını almalarına gerek olmamaktadır. Yurt dışında sertifika ve diploma programlarında eğitim almak isteyen öğrencilerin yüksek lisans programlarına giriş için gerekli olan yüksek mezuniyet ortalamasına da ihtiyaçları bulunmamaktadır.

Yurt dışında sertifika ve diploma programları 1 ay ile 36 ay arasında değişmektedir. Öğrencilerin başlıca tercih ettiği ülkeler Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya ve Avrupa ülkeleridir. Öğrenciler yurt dışında sertifika ve diploma programlarını tercih ederken iş dünyasında kendilerine gerekli olan eğitim modelini seçmelidirler. Yurt dışında sertifika ve diploma programlarının öğrencilere sunduğu en büyük fırsat ise lisans eğitiminde alınan teorik eğitimin sertifika ya da diploma programı aracılığıyla pratiğe dökülmesidir.

Öğrenciler sertifika ve diploma programları sayesinde hem uzmanlaşmak istedikleri alandaki bilgilerini geliştirme fırsatı bulurken hem de staj imkanları ile pratikte deneyim kazanacaklardır. Yüksek lisans eğitimindeki teorik ve bilimsel yaklaşım yerine sertifika ve diploma programlarının pratiğe dönük uygulama modeli iş dünyasında erken tecrübe kazanmak ve profesyonel hayata hazırlanmak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.
Yurtdışı Diploma Denkliği
Sertifika programlarında okumuş öğrenciler Türkiye’de denklik işlemi yapmazlar. Bu programlar kısa dönem uzmanlık programları olduğu için Türkiye’de denk olarak sayıldığı bir program bulunmamaktadır.
Yurt dışında sertifika ve diploma programları düşük eğitim maliyetleri sayesinde öğrenciler tarafından yüksek lisans programlarına nazaran daha çok talep görmektedirler. Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler aynı üniversitelerden daha düşük bütçelere eğitim alırken aynı zamanda resmi bir sertifika ya da diplomaya sahip olmaktadırlar. Bu yüzden de yurt dışında sertifika ve diploma programları son yıllarda birçok öğrenci tarafından post-graduate eğitim hayatlarının bir bölümünü oluşturmaktadır.
Yurtdışı Sertifika Programları Kabul Ve Başvuru Şartları
Yurt dışında sertifika ve diploma eğitimi için üniversitelere giriş koşulları ülkeden ülkeye değişmektedir ancak genel olarak uygulanan koşullar:
  • Yeterli Düzeyde olan Not Ortalaması (Üniversite Mezuniyet Ortalaması/GPA)
  • Yüksek Lisans eğitiminin alınacağı okulun belirlediği dil sınavından yeterli başarıyı göstermek ( IELTS/ TOEFL/ DELE/ TestDAF vb.)
  • Adayın CV(Özgeçmişi)’si
Yurtdışı Sertifika Programları Başvuru Dönemi ve Tarihleri
Yurtdışındaki sertifika programlarına katılmak için başlangıç tarihinizden en az 6 ay önce başvuru yapmanızı öneririz. Gidilecek ülkenin vize prosedürü de göz önüne alındığında ortalama 8-10 hafta öncesinden danışmanınızla iletişime geçmenizde fayda vardır.
Yurtdışı Sertifika Programları Fiyatları ve Ücretleri
Sertifika programlarının ücretleri seçilecek ülke ve okula göre oldukça farklılık gösterir. Ortalama olarak maliyetler şu şekildedir :

Hove College

Yurtdışı Sertifika Programları Fiyatları ve Ücretleri​


Sertifika programlarının ücretleri seçilecek ülke ve okula göre oldukça farklılık gösterir. Ortalama olarak maliyetler şu şekildedir :


Hove CollegeSertifika ProgramıÜcret
Digital Design Diploma8375 £
Creative Communications Advanced Diploma8375 £
Web Design Diploma8875 £
Creative Communications Diploma8875 £
International E-Business Diploma8875 £
Digital Design Certificate4625 £
Web Design Certificate4625 £
Creative Communications Certificate4625 £
International E-Business Certificate4625 £
Internet Marketing Certificate4625 £
MLS Internatıonal CollegeSertifika ProgramıÜcret
Management & Leadership , Business Communications4440 £
Marketing , Advertising & Public Relations4440 £
Finance & Financial Services4440 £
Legal Studies4440 £


London School Of Business And FinanceSertifika ProgramıÜcret
Financial Planning and Analysis1595 £
Finance for Non – Finance Managers1595 £
Digital Marketing and Social Media1595 £
Strategic Brand Management1595 £
Management Consulting and Project Management1595 £
Strategic Business Planning1595 £
Strategic Leadership and Change Management1595 £
Advanced Financial Modeling3900 £
New York Film AcademySertifika ProgramıÜcret
Digital Editing3774 $
Acting32035 $
Musical Theatre32000 $
Screenwriting28000 $
Digital Editing3774 $
Unıversıty Of California IrvineSertifika ProgramıÜcret
ACP Business Adminisration7500 $
ACP Business Administration + Internship9600 $
ACP Communications Sytems Design Engineering7500 $
ACP International Business Operations and Management7500 $
ACP International Finance7500 $
UC Santa Cruz Extension Silicon ValleySertifika ProgramıÜcret
Biotechnology16000 $
Project and Program Management19000 $
Marketing Management17500 $
Computer Programing18000 $
Databased and Data Analytics18000 $
Embedded Systems18000 $
 
Top