Fenerbahçe Yobo elden kaçıyor!

BeReNN

Alyam?
Özel üye
31 Temmuz'da “1 hafta daha bekler, F.Bahçe ile ilgili son kararımı veririm” diyen Nijeryalı yıldız, Everton'dan bonservisinin alınması konusunda herhangi bir çalışma olmayınca, Tottenham ile görüşmelere başladı0
656890_detay.jpg

Everton'dan Fenerbahçe'ye kiralık olarak gelen ve oynadığı futbolla taraftarın beğenisini kazanan Yobo'dan kötü haberler geldi.

Teknik direktör Aykut Kocaman'ın kadroda tutulmasını istediği Nijeryalı savunma oyuncusu için Everton'ın yüksek bonservis bedeli istemesi nedeniyle F.Bahçe biraz işi ağırdan almış, şike operasyonunun patlamasıyla doğan kriz yüzünden yavaş ilerleyen görüşmeler zorunlu olarak dondurulmuştu.

Daha önce Türkiye ve Avrupa basınında verdiği tüm demeçlerde “Fenerbahçe'de kalmak istiyorum. Eşim ve çocuklarım İstanbul'da çok mutlu. Fenerbahçe'nin başarılarında pay sahibi olmak istiyorum” diyen Yobo, bonservisinin alınması konusunda somut adımlar atılmaması ve yaşanan sıkıntılar nedeniyle umudunu kesti.

31 Temmuz'da Habertürk'e “Teklifler var. 1 hafta daha bekler, Fenerbahçe ile ilgili son kararımı veririm” şeklinde demeç veren Yobo'nun Tottenham'la görüşmelere başladığı ortaya çıktı.

HEVESİNİ KAYBETTİ

İngiliz basını, Nijerya Milli Takımı'nın da kaptanlığını yapan 30 yaşındaki yıldız oyuncunun Everton'da kalmak istemediği ve hiçbir antrenmana çıkmadığını yazdı. Fenerbahçe'nin de Türkiye'de yürütülen şike operasyonu nedeniyle durumunun belirsiz olması yüzünden Yobo'nun gözündeki eski cazibesini yitirdiği de ifade edildi.

Bu oyuncunun Fenerbahçe'yi ikinci plana atıp diğer alternatif kulüplere yöneldiğini kaleme alan Ada basını, Yobo'nun ilk olarak İngiltere'nin köklü kulüplerinden Tottenham'la görüştüğünü açıkladı. Hatta gazeteler, Kuzey Londra ekibinin konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama yapmasının beklendiğini de ifade etti.
 
Top