Yıldızla Bulutun Askı

BeReNN

Alyam?
Özel üye
Bir zamanlar gökyüzünde birbirini gerçekten çok seven bir bulutla yıldız vardı..Bulut gökyüzünün en şekeren pembe bulutu yıldızsa;en parlak umudu en çok yansıtan yıldızıydı. Gökyüzündeki her varlık onların sevgisini kıskanırdı. Tatlı bir kıskançlıktı onlarınkisi.

Ama biri vardı ki;bulut ve yıldızın ayrılmalarını yürekten istiyordu. Hemde yıldızın en iyi arkadaşı olmasına ragmen. Bulut biraz saftı kimseyi kıramazdı. Yıldız ise bulutu için elinden gelen her şeyi yapabilir herkese meydan okuyabilirdi. Zaten onun için bir bulutu birde çok sevdiği dostu peri vardı. Bir derdi olduğunda periye giderdi ona anlatırdı.

Nereden bilirdi ki perinin bir gün bunların hepsini yıldızla bulutun ayrılmaları için kullanacağını?Bir gün nazar değdi bulutla yıldıza..Hiç yoktan bir sebepten tartıştılar. Bulut çekti gitti hatalı olmasına rağmen. Yıldızsa. Nasıl olsa bulutum beni seviyor dönecektir. Fakat hiç bir şey beklendiği gibi gitmedi. Bulut dönmedi. Kim bilir belki cesaret edemedi dönmeye. Tek bir gerçek vardı ki; Oda ikisininde çok üzgün olduklarıydı. Gökyüzünde iyilik melekleri bile ağladı onların bu durumlarına ama ne fayda. Ertesi gün yıldız olanları en yakın dostu periye anlattı. Peri ise göstermelik bir hüzne büründü.

Eline büyük bi fırsat geçmişti.Artık hayatı boyunca kıskandığı kişiye karşı kozları vardı elinde.. O kişi en yakın dostu yıldız olmasına rağmen kullanacaktı kozlarını. Hemde büyük bi zevkle. Bulutun yanına gitti ve yıldızın artık onu sevmediğini söyledi. Bulut sa çok üzüldü boynunu büktü ama elinden hiç bir şey gelmeyeceğini düşündü. Çünkü yıldız inatçıydı.

Bir kez olmaz dediyse bir daha olur demezdi.. Peride Bulutun bu üzgün durumundan yararlanıp ona olan sevgisini itiraf etti. Bulutta kimseyi kıramadığı için perinin yıldızının yerine geçmesine izin verdi..Yıldız günlerce Bulutun dönmesini ondan af dilemesini bekledi. Ama Bulut gelmedi. Birgün Yıldız Bulutun yanına gidip konuşmaya karar verdi.

Gece yola çıktı. Bulut dostu sandığı peri ile ayda eleleydi..Melekler dayanamayıp tüm olup biteni anlattılar yıldıza. Yıldız çok üzülüp çaresizce arkasını dönüp gitti. O günden sonra yıldız söndüışık veremez oldu. Bulutsa artık ne o kadar pembene de o kadar kadifeydi. Yıldız ilk zamanlar herşeyden vaz geçti hayata küstü. Ama kolay kolay pes etmezdi o.

Kısa bir süre sonra hayatı ile ilgili bir karar aldı. Ogüne kadar hiç görmedigi Güneşin yanına gidecekti ve biraz daha ışık istiyecekti ondan. Çok geçmeden daha önce hiç görmedigi Güneşin yanına gitti. Ondan yansıtması için biraz ışık istedi.Güneş ışık yerine sevgisini verdi yıldıza. O gün bu gündür yıldız Dünya ya Güneş'in sevgisini yansıtır.
 
Top