Yıldızınız düşük mü?

Papatya

V.I.P
V.I.P

En sık karşılaştığım sorulardan bir de 'Yıldızım düşük mü' sorusudur. Yazımızda bu konuya açıklık getireceğiz..Bakın bakalım öyle bir şey var mıymış...

Genelde bana sorulan, yanlış bilinen, nereden ne şekilde nasıl ortaya çıktığı konusunda da bilgi sahibi olmadığımda şu “Düşük Yıldız” konusunu bir açayım istedim.


Benim yıldızım düşükmüş, yıldızım düşük olduğu için hep şansızım gibi kafanıza takılan aslı – astarı olmayan sorular külfetinden de kurtarmış olayım hem sizi. Evet astrolojinin en temel ensturmanları gezegenlerdir, akabinde burçlar, sabit yıldızlar, Arap noktaları gelir ve bunları 12 bölümlü ev sistemleri üzerinde insanların potansiyelleri hakkında bilgi almak için inceleriz. En temel olan gezegenlerin haritalarınızdaki yerleşimleri o gezegenin nasıl kalitede çalıştığı ile ilgili bilgiler verirler amma velakin ‘Düşük Yıldız’ diye bir şey YOKTUR! Ki bir takım şarlatanlar ‘Ayol senin yıldızın düşük nazara geliyorsun, kızzz sende büyü bar yıldızın düşük’ gibi hurafe bilgilerle insanları kandırmaktadırlar.


HİÇBİR YILDIZ DÜŞMEZ

Kullandığımız en temel gezegenler, Ay – Güneş (Ki bunlar kutsal ışık kaynaklarıdır), Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn ve jenerasyon gezegenleri olan Uranüs, Neptün, Pluton'dur. Bu gezegenlerin haritalarınızda yerleştikleri burç ve ev kombinasyonlarına göre (ki yaptıkları açılarda dahil ama konuyu en basit seviyede tutmak ve aklınızı karıştırmamak adına bahsetmeyeceğim) zararlı veya yararlı yerleşimlere sahiptirler ve o enerjilerle çalışırlar. Ama hiçbir yıldız düşmez! Gezegenleri ele alarak devam edelim;

GÜNEŞ

Aslan burcunun yöneticisi olduğu için bir haritada Aslan burcuna yerleşmiş olan bir Güneş güçlü konumdadır, vaad ettiklerini yerine getirme konusunda destekleyici etkisi vardır ve yüzde 100 performans ile çalışır. Ama Güneş eğer haritada Kova burcunda yerleşmiş ise zarar gördüğü bir pozisyondadır ve vaad ettiği, temsil ettiği konuları gerçekleştirirken sorunlar çıkartabilir. Eğer Güneş KOÇ burcunda yerleşmiş ise biz buna yücelme konumunda deriz, Aslan burcunda olduğu kadar kuvvetli çalışmasa da kendini rahat hisettiği bir noktadadır ve destekleyici etkileri vardır fakat Terazi burcunda yerleşmiş olan bir Güneş Kova kadar zararlı bir pozisyonda olmasa da düşüşte olduğu bir konumda deriz ve problematik çalışma riski vardır.

AY

Bir doğum haritasında Ay, kendi yönettiği yengeç burcunda tüm özelliklerini çok rahat sergiler fakat karşıt burcu Oğlak burcunda ise duygularla ilişkilendirdiğimiz Ay problematik çalışabilir, kişi duyguları ile kontak kurmakta ve bunu yansıtmakta zorlanabilir. Bir doğum haritasında Ay eğer boğa burcunda yerleşmiş ise yüceldiği konumdadır destekleyici bir şekilde çalışır zararlı değildir. Fakat Akrep burcunda yerleşmiş olan Ay düşüşte olduğu bir pozisyondadır ve kişiye duygular konusunda kaotik durumlara sürükleyebilir.

MERKÜR

Bir doğum haritasında Merkür; İkizler veya Başak burcunda konumlanmış ise en harika yerleşimdedir deriz. Merkür'ün ifade ettiği bilgi, iletişim, zeka konularında full performans çalışır. Ama Yay ve Balık burçlarında ise Merkür burada zararlı yerleşime sahiptir ve özellikle odaklanma problemleri ortaya çıkartabilir.

VENÜS

Venüs Terazi ve Boğa burçlarını yönetir ve bir doğum haritasında Venüs bu burçlardan birinde ise Venüs'ün temsil ettiği konularda olumlu ve destekleyici bir şekilde çalışır. Fakat Koç ve Akrep burcunda yerleşmiş olan Venüs, Venüs'ün temsil ettiği konular üzerinde sorunlar çıkartıp, problemler yaratabilir. Venüs eğer bir doğum haritasında Balık burcunda yerleşmiş ise yüceldiği bir pozisyondadır ve harita içinde olumlu çalışır.

MARS

Koç ve Akrep burcunun yöneticisi Mars doğum haritasında bu burçlardan birinde ise yüzde 100 performans ile çalışır. Mars'ın temsil ettiği konular üzerinde destekleyici etkiler sunacaktır. Fakat Mars bir doğum haritasında Boğa ve Terazi burçlarında ise zarar gördüğü yerleşimdedir ve hedeflere ulaşırken ve harekete geçerken zorlanmalar ortaya çıkartabilir. Oğlak burcuna yerleşmiş olan bir Mars ise yüceldiği konumdadır ve kişiyi hedeflerine varması konusunda destekleyici bir şekilde çalışır fakat yengeç burcuna yerleşmiş mars düşüştedir vaad ettiklerini yerine getirirken zorlanır.

JÜPİTER

Bir doğum haritasında Jüpiter Yay ve Balık burçlarında ise en güçlü konumundadır ve caad ettikerini hangi evde yerleşmişse ortaya çıkartır fakat İkizler ve Başak burcunda ki bir Jüpiter zarar gördüğü bir pozisyondadır ve Jüpiter'in yerleşmiş olduğu haritada evle ilgili bir takım sorunlar ortaya çıkartabilir. Fakat yengeç burcuna yerleşmiş olan bir Jüpiter ise haritada hangi evde yerleşmiş ise o evle ilgili fırsatlar ve şanslar verebilecektir. Oğlak burcuna
yerleşmiş olan bir Jüpiter ise (ki benim öyle) yerleştiği yaşam alanı ile ilgili gecikmeler ve sorunlar ortaya çıkartabilir.

SATÜRN

Oğlak ve Kova burçlarına yerleşmiş olan Satürn güçlü bir konumdadır ve vaad ettiklerini yüzde 100 performans ile sergiler fakat yengeç ve aslan burcuna yerleşmiş olan Satürn zarar gördüğü bir pozisyonda ve problematiktir, haritada hangi evinize düşmüş ise o alanla ilgili sorunlar çıkartabilir ortaya. Terazi burcuna yerleşmiş olan bir Satürn ise yücelme pozisyonundadır ki bu da destekleyici iyicil bir şekilde çalışır fakat Koç burcuna yerleşmiş olan bir Satürn düşüşte olduğu bir konumdadır sorunlar ortaya çıkartabilir.

YÜZDE 30’UNU SERGİLEYEBİLİRLER

Jenerasyon gezegenlerini (Uranüs, Neptün, Pluton) bunları yazmıyorum çünkü dönem gezegenleridir bunlar. Astrolojide 1'den 12'ye kadar evler bulunmaktadır ve her biri ayrı bir yaşam alanına işaret eder. Bunlardan 1,4,7,10 köşe evlerdir ve bu evlere yerleşmiş olan bir gezegen iyicil veya kötücül tüm özelliklerini yüzde 100 performans ile sergiler. Fakat ikincil evler dediğimiz 2, 5 , 8, 11 evlerine yerleşmiş olan gezegenler ise yüzde 60 performans ile çalışır gücünü yeterince gösteremeyebilir. Ve üçüncül evler dediğimiz 3 , 6, 9 ,12 numaralı evlere yerleşmiş olan gezegenler ise performanslarını yüzde 30’unu sergilerler.

Kaynak: Sözcü.


 

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Bi ara kafayi takmistim burclara icim daralmisti su gezegenlerden yildizlardan :D artik o kadar inanmiyorum nedense
 
Top