YGS sorularının açıklanmayacak olması

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
ÖSYM Başkanı flaş bir karar aldı, bundan böyle sınav soruları yayınlanmayacak işte detaylar...ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir önemli açıklamalarda bulundu. Pazar günü 2 milyon 7 bin 685 aday YGS'ye girecek. Soru kitapçıkları basıldı, sonuncusu da çarşamba günü bitiyor. Bu yıl sınavdan sonra sorular kamuoyuna açıklanmayacak. Bu yıl YGS'de çıkan sorular açıklanmayacak. Bunun sebebini ÖSYM başkanı 'soruları yeniden kullanabiliriz' diye izah etti.Bu karar herkesi şaşkına çevirdi ve tepki aldı. Zira sorular açıklanmadığı taktirde hatalı sorular da bilinmeyecek.ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, soruların neden açıklanmayacağını Hürriyet Gazetesi'ne verdiği röportajda izah etti. Demir'in öne sürdüğü gerekçe "soruları ilerde de kullanmak istemeleri"

https://www.cerezforum.com/konu/ygsde-cikan-sorular-bundan-boyle-aciklanmayacak.138736/

sistem bitik, her şeyi mahvetmişler...biz öğrencileri öldüresiye sinir ediyorlar.. bir de millet hala yapılan yollardan, bilmem ne'lerden bahsedip duruyor... çok zavallı olduğumu düşünüyorum, hayatımı belirleyecek olan sınavlar vs. şeyleri böylesi çıkarcı ve saçmalar saçması 'sistem(!)'in belirlemesi beni üzüyor. böylesi berbatlıklar, düşünce bağnazlıkları, gençliği yok sayma gibi durumlar mevcut bulunuyorken, bunak adamların/teyzelerin çıkıp yapılan yollardan bahsetmeleri, ülkenin kalkınması o lanet olasıca yolllara bağlıymış gibi konuşmaları da sinirlerimi bozuyor. halbuki her şeyin kafada bittiğini, eğitimin ve refahın ehemmiyet taşıdığını düşünemiyorlar. anca otobüslere binip, 'arkası boş boş..' diye cıngar çıkartıp gençliği küçümsesinler zaten. peh!! düşündükçe depresyona giresi geliyor insanın. konudan biraz uzak oldu yorumlarım ama, komik işte.glünüp geçilesi şeyler..

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Sorular açıklanmayacak diye kimse o soruları bilmeyecek sanıyorlar.. İstersem sınava girer soruları ezberler çıkarım..

Ales için de aynı şeyi yaptılar.. Özellikle mantık sorularını açıklamadılar..

Her yıl yeni bir sistem oturturmaya çalışmaya çalışmaktan ne yapacaklarını şaşırdılar..

felsefe_mi

...!...
Özel üye
Eğitim sendikalarından dehşet verici boykot bekliyorum
Cidden eğitime darbedir bunun adı
Çocuk ne yapıp ne yapmadığını, net sayısının doğru hesaplandığını nasıl bilecek? Hayır şimdi birisi çıkıp koskoca OSYM yahu yanlışlık yapar mı bile diyemiyor. SBS de gördük ki herkesin puan yanlış hesaplandı.

Ülkemizde artık ayakta duran tek bir sistem bile kalmamıştır... Gerçi olsun duble yollarımız var hamdolsun!!!

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
Ben sınava girmeden bir gece önce sorular çalındı diye haber çıkmıştı, o kafayla sınava girdik :-) Neler duyduk o sene hiçbir şeye şaşırmıyorum artık..

Captcha

Üyecik
Sorular açıklanmayacak diye kimse o soruları bilmeyecek sanıyorlar.. İstersem sınava girer soruları ezberler çıkarım..

Ales için de aynı şeyi yaptılar.. Özellikle mantık sorularını açıklamadılar..

Her yıl yeni bir sistem oturturmaya çalışmaya çalışmaktan ne yapacaklarını şaşırdılar..
Haklısın