• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Yeni Üye Modelleri

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Model-1 : Başka Forumlara bilgi ya da paylaşım transferi yapan köprü modeli:

Farkedilmesi gayet kolaydır.Mesaj sayısı az katılım tarihi uzak ise şüphelenmekte haklısınız. Mesaj şekilleri ise tamamiyle teşşekür formatında olup istek, öneri, şikayet, eleştiri gibi uğraştırıcı ya da dikkat çekici atılımlarda bulunmaz. Kaçak elektrik yöntemlerinden biri olan kanca yöntemine benzetebiliriz. Bir şeylerde ben ekleyim bari şeklinde hareketler kesinlikle mevcut değildir. Alışmaktan çekinir.

Model-2 : Arama Motorlarının selamıyla geldim, bir arakadaşa bakıp çıkacam modeli:

En yüzsüz ve öfkeli modeldir. Üye kayıt işlemi sırasında Adminlerin ve diğer site yetkililerinin yakın akrabaları bir bir hatırlanır. Forumda karşılaştığı bir hataya asla tahammül edemez. İşinin hallolması konusunda forumun buna mecbur olduğuna inanmak gibi bir salaklığı mevcuttur. Kullanıcı adlarındaki gelişi güzellik farkedilme nedenidir. Banlanmadan önceki son sözü genelde adminleri yada konu ekleyen bir mağdurun annesiyle ilgilidir. Henüz ban yememişse ve küfürden özellikle kaçıyorsa bu daha kötüdür ki; Eklediğiniz bir konuya "Link ölüüüüü" ya da "Link patlamış" gibi şakayla karışık nankör mesajların eklendiğini görebilirsiniz her an. Hoşgörünün h'si, nezaketin N'si yoktur Adana'nın da A'sı yoktur bu arkadaşlarda.

Model -3 : Sıcak Para Modeli yada Küsmüş Sürgün Modeli :

Çok hırslıdır. Kovulduğu ya da küstürldüğü forumdan intikam almak yada oraya muhteşem bir dönüş yapmak gibi lüzumsuz bir ıspat mücadelesi vardır. Yeni forumda acaba ünlü olurmuyum endişesi yoktur. Akıl eski forumdadır hep. İntikam alacak ya arkadaş. Böyle tipler genelde yeni foruma bomba bir giriş yaparlar. Bi bakarsınız baştan aşağı aynı isim. Kim ulan bu dedirtir. Ancak bi komik taraf vardır. Böyleleri sırf "eskiden ünlüydüm, tecrübeliyim" bilinci aşılamak uğruna eski forumdan otlandıklarını açığa vurduğunun farkına bile varamazlar. Ancak Gövde gösterisi genelde beğenilir ve hoş karşılanır. Tabi protokole sadık kalmak kaydıyla...

Model -4 : Zararsız ve İyi Niyetli Üye Modeli....

Böylesi foruma arkadaş gözüyle bakar. Bir şey alacaksada vereceksede arkadaşa davranır gibi davranır. Mesela birşey alacaksa foruma şişme bebek muamelesi yapmaz. Karşılığını vermek ister. Verecekse de bunun altında uzun vadede mod olmak gibi çıkarlar gütmez... Ancak alıngandır... Uyarılmayı sevmez. Hak etmediğini düşünür... Daha sonraları muhtemelen mod olur zaten ama muradı bu değildir...

Deneme Moderatör :

Kendini BBG evinde gibi hisseder. Sürekli izlendiğini zanneder.(Belkide öyledir ) Adımlarını dikkatli atar. Üslup yumuşaktır. Gereksiz bir resmiyete bürünür. Hele özür dileme tam bir seremonidir. Zaman zaman ziyaretçilere yöneticilik yapma gereği hissedebilir.
En rahatsız olduğu konu ise; paylaşımları ne kadar samimi olursa olsun başkalarının bunu göze girmek için yaptığını düşündüğü kaygısıdır. Ancak zevkli tarafı bir gün mod olursam şartlı yan cümlesinden sonra kurulacak hayallerdir.

yesim434

AdminE
MODERATÖR :

türk ceza kanunu'na göre bir derginin ya da gazetenin yazi isleri müdürü ile ayni kefeye konulan kisi. ismi geçen kanunu'nun 4771 sayili uyum yasasinin basin hukuku ile ilgili düzenlemeleri ve 5187 sayili basin kanunu ile rtuk yasalari uyarinca çesitli listelere (e-gruplara) yazilan yazilar sorumlu müdür sifati ile moderatörleri cezai sorumluluk
altina sokuyormus. listelere gönderilen tüm yazilarda suç unsuru (kiskirtma, asagilama vb. saçmaliklar) varsa öncelikle moderatörler bundan sorumlu imis.

genelde web sitelerinde, forumlarda ya da isin içine bilgisayarin girdigi yerlerde, sahip olundugunda
- güüüüüüüüüüç bendee artiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiik!!!!!
dedirten yetkiyi kapmis kisilere verilen ortak ad. bunlarin diger adi da terminatördür.

işte moderatör şiiri :D :D :D

günlerdir bekliyorum.
okuycaksın biliyorum.
yollarını gözlüyorum.
ne güzel şeysin moderatör.

ayarını istiyorum.
keramet var biliyorum.
yollarını gözlüyorum.
ne hınzır şeysin sen moderatör.

burdasın biliyorum.
zamanımı bekliyorum.
kokunu alıyorum.
ne sexi şeysin sen moderatör.

yesim434

AdminE
ADMİN!!!

Çok esrarengizdir. Herkes onu Bill Gates gibi bişey zanneder. Çünkü En tepededir. Belkide bilgisayarı televizyon, kasayı uydu aılcısı, klavyeyi org, fareyide elimiz masanın üstünde boş durmasın diye eşantiyon verilen bişey zannediyordur...:D:D:D

yesim434

AdminE
Süper Mod Nedir??

Süper mod yukarıda belirtilen ve kendini He-man zanneden mod kişilerin gaza getirilmiş halidir... abi sen bu işi süper yapıyosun diyerek bir sürü temizlik işi ayak işi vs. admin ve co-adminler tarafından süper mod kişisine yaptırılır.. Adminler ve modlar arasında bir nevi köprü vazifesi yapar.. Başlıca zevk aldığı şeyler sağı solu banlamak ve her konunun arkasına "zuhahahahha" şeklinde gülme efektleri bırakmaktır. (Bkz: gülme efekt ve anlamları:D)...Ayrıca alkole olan düşkünlüğüyle tanınır!!! :D :D

yesim434

AdminE
Co-Admin Nedir, Kimdir, Ne İş Yapar???

kısaca co-adminnnn aninda cozummmmdür!!! :D :D :D

bayan elinin guzellestiremedigi sey yoktur mantigi ile erkeklerin oldugu ust yonetimde ortalik duzeltir...

Co-Admin kişisi bir nevi co-pilot gibi çalışır.. Süper mod kişisinin bir seviye üstündedir.. Süper mod kişisi tüm ayak işlerini yaparken Co-admin ise sadece Adminin ayak işlerine bakar. Bir nevi özel kalem müdürü diyebiliriz... Ahkam kesmede Adminler kadar havalıdır... Banlarım demez söylerim seni banlatırım der mesela...Posta koyamıyacağı kimse yoktur. Bazen bu ahkam kesmeler tehdit boyutuna ulaşır ki o anlarda derhal olay mahallini terk etmek en sağlıklı olanıdır... Her konuda insanları yarıştırmalarıyla ünlüdürler. Ama ne iş yaptıkları muammadır :D :D

Co-Admin :

Aslında yoktur...Evet yoktur. Çünkü Go Adminnn'in yanlış yazılmış halidir. Yani Admin olmaya çok yaklaştın go! go! go ! demektir. Admin kelimesinin sonundaki n'nin üç defa yazılma nedeni ise gayet açıktır; Admin! Admin ! hazır ol, bak tahtın sallanıyor şeklinde bir vurguyu saklar içersinde... bir nevi titreşimdir.

Ancak Çin kaynaklarında bunun tam tersi anlatılmaktadır. Co kelimesi Çince'de "höst" anlamı taşır. Yani çok hızlı geldin, hooop dur biraz demektir. Sırasıyla üyelik, deneme modluk, moderatörlük, süper moderatörlük everelerini hızla geçen ve Adminin tahtını sallayan kişilere verilmiş bir cevap olarak açıklanır.