Yeni Bir Film Daha: MUTLULUK

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Türkiye'de olduğu kadar dünyada da büyük yankı uyandıran Zülfü Livaneli'nin "MUTLULUK" adlı kitabı, yönetmen Abdullah Oğuz tarafından sinemaya uyarlandı.

ANS Prodüksiyon ve Yunan şirketi Highway Productions'ın ortak yapımı olan filmde başrolleri Talat Bulut, Özgü Namal ve Murat Han paylaştı. Filmde ayrıca Lale Mansur, Mustafa Avkıran, Emin Gürsoy, Şebnem Köstem, Meral Çetinkaya, Alpay Atalan gibi isimler rol aldı.

Meryem (Özgü Namal) , Cemal (Murat Han) ve İrfan'ın (Talat Bulut) tesadüfler sonucu hayatlarının kesişmesiyle başlayan filmde töre, aşk, kaçış ve farklı hayatların buluştuğu yolculukta yaşananlar anlatılıyor. Nefes kesen bir takibin de yaşandığı filmin müzikleri Zülfü Livaneli tarafından yapılıyor.

9 Mart'ta vizyona girecek olan Euroimages destekli filmin çekimleri 8 hafta sürdü. Çekimleri Marmaris, Bodrum, Karaman Taşkale Köyü ve İstanbul'da gerçekleşen filmde genel bir Türkiye panoraması da dikkatleri çekecek.

Türkiye'de 39 baskı yapan "MUTLULUK", Amerika, İngiltere, İsveç, Yunanistan, Fransa ve daha pek çok ülkede en çok satan kitaplar arasında yer aldı.

FİLMİN KONUSU:
Film, Meryem'in perişan ve baygın halde, bir göl kenarında bulunmasıyla başlar. Ailesi kızlarının bir namussuzluk yaptığını düşünerek töre gereği öldürülmesine karar verir. Öldürme görevi ise yakın akrabası Cemal'e verilir. Çıktıkları ölüm yolculuğunda, Meryem ve Cemal'in yolları, Profesör İrfan Kurudal'la kesişir. Bu karşılaşma üçünün de kaderlerini değiştirecek mutluluğa doğru bir yolculuğun başlangıcı olur.
 
Top