Yener Süsoy, gazeteci yazar

Suskun

V.I.P
V.I.P
(d. 1947, İstanbul - ö. 31 Aralık 2006, İstanbul),
Türk gazeteci, yazar

İstanbul'da 1947 yılında dünyaya gelen Süsoy, İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun olduktan sonra başladığı gazetecilik mesleğinde, 35 yılı aşkın süreyle görev yaptı. Süsoy, 1963'te Akşam gazetesinde başlamıştı. Hayat ve Ses, Hey dergisi dergilerinde çalışmış peşisıra Telemagazin dergilerinin kurucu yazıişleri müdürlüklerini yapmıştı. Ardından Güneş gazetesinde magazin bölümü sorumluluğu, Milliyet gazetesinde yazıişleri müdürlüğü yapmıştır. Ayrıca, Hürriyet gazetesinin Kelebek ekinde yayımlanan 'Virgülüne Dokunmadan' başlıklı söyleşiler yapmıştır. Gazetecinin 2003 yılında yayınladığı röportajları biraraya getirdiği Virgülüne Dokunmadan Yener Süsoy Röportajlar adlı kitabı (Kelebek Yayınları ISBN 9758721089) bulunmaktadır.

Yazılı basının yanı sıra TRT'deki yayınlanan "Virgülüne Dokunmadan" ve "Laf Lafı Açıyor" adlı söyleşi programları da yapan Süsoy, 1985 yılından itibaren bir süre Türk Sanayici ve İşadamları Derneği'nde (TÜSİAD) basın ve halkla ilişkiler uzmanı olarak çalışmıştı. Evli ve iki çocuğu olan Süsoy, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi olup sarı basın kartı sahibiydi.

31 Aralık 2006'da kalp krizinden İstanbul'da ölen gazeteci-yazar Yener Süsoy'un naaşı Kazlıçeşme Mezarlığı'na defnedildi
 
Top