Yavuz Can yarı finalde!

JosTeR

KAF SİN KAF !
Özel üye
Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nda eleme turunda grubunda ikinci olan Yavuz Can, 400 metrede yarı final vizesi kaptı!

Salonda Türkiye rekorunu bu yıl 46.20’ye indiren Yavuz Can, Portland'da düzenlenen Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda 400 metrede yarı finale kaldı.

Elemelerin 3. serisinde piste çıkan Yavuz, salonda sezonun en iyi derecesine (45.20) sahip olan Grenadalı Bralon Taplin'in ardından ikinci sırayı alarak yarı finale kalan 12 atlet arasına adını yazdırdı. 5 seri arasında en hızlı koşulan ikinci seride olan Yavuz, yarı final vizesini 46.82 ile aldı. 3. seriyi 46.24 ile rahat bir şekilde zirvede bitiren Bralon Taplin ise elemelerde en hızlı ikinci dereceyi yaptı.

Yari final koşusu 04.45'te Eurosport'ta
Yarı finale kalan 12 atlet arasında en hızlı 10. zamanı elde eden Yavuz'un finale kalmak için Türkiye rekorunu zorlaması gerekecek. Yavuz Can'ın yarı final serisi Cumartesi TSİ 04.45'te Eurosport ekranlarında olacak!

Batuhan veda etti
U23 salon Türkiye rekortmeni Batuhan Altıntaş ise 4. seride 4. olarak şampiyonaya veda etti. 47.21 koşan Batuhan, kariyerinin en iyi derecesi olan 46.55'in uzağında kaldı ve 2012 İstanbul'da dünya şampiyonu olan Nery Brenes'in olduğu seriden çıkamadı. Kosta Rikalı eski şampiyon ise 46.92 ile serisinde 2. olarak yarı finale çıktı.

Türkiye'nin 1 atleti kaldı
Batuhan'ın vedasının ardından Türkiye'nin Portland'da sadece 1 temsilcisi kaldı. Turnuva öncesi 3 kişilik kafile açıklayan Türkiye, Emel Dereli'nin belindeki sakatlık sebebiyle Portland'a götürmemişti.

Kaynak:Eurosport
 
Top