• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf oylamasi başladı  BURADAN  En güzel Yapay Zeka resmini seçiyoruz

Yaşanmış Komik Olaylar

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Aşağıda okuyacağınız olaylar asparagas yada düzmece haberler değildir. Hepsi polis kayıtlarına geçmiş, birçoğu yazılı, görsel basında yayımlanmıştır.

Şimdi sıkı durun;

Yer : Kayseri
Siz hiç karanlıkta iyi göremediğiniz için yakıt deposunun, tam dolup dolmadığını çakmak yakarak kontrol etme cesaretini kendinizde buldunuz mu ! Kayseri şehirlerarası otobüs terminalinde 38 AS 991 plakalı yolcu otobüsüne mazot alan muavin Z. T. Deponun tam dolup dolmadığından emin olmak için çakmak çakarak kontrol etmek ister. Sonuç; Buharlaşan mazotun parlaması ve muavinin yanık tedavisi için hasta haneye kaldırılması.

Yer : Diyarbakır
Lunaparkta gece bekçisi iki kafadar (zincirlerin ucuna bağlanmış salıncaklardan oluşan) uçan sandalyelere biner ve mekanizmayı çalıştırırlar. Ancak sandalyelerin merkezkaç kuvveti ile dönerek açılmasından dolayı durdurmak için şaltere ulaşamazlar ve sabaha kadar kimseye seslerini duyuramazlar... Bu bekçilerden biri hayatini kaybetmiş, diğeri ise gördüğü uzun tedavilere rağmen eski sağlığına kavuşamamıştır.

Yer : Karabük
Siz demir çelik haddehanesinde çalışan bir isçinin, sigarasını yakmak için 600 tonluk preslerin arasından emekleyerek geçtiğini ve 2.450 santigrad derecedeki fırına ulaşmaya çalışırken son sigarasını yaktığını duydunuz mu?

Yer : Giresun
Siz hiç birisinin, diş ağrısından kurtulmak için çenesine kursun sıktığını ve beynini dağıttığını duydunuz mu?.

Yer : İstanbul, Sultanbeyli
Yuttuğu sineği öldürmek için ağzına Shelltox sikip, zehirlenerek kendisi de ölen zamane uyanığını .....

Yer : Erzurum
Birçok ülkede insanlar berbere gidip traş olurlar, ama hiçbir berber, masaj amacıyla müşterisinin kafasını sağa sola çevirirken boynunu kırmaz.

Yer : Bozcaada
Bankamatikten para çekerken başka bir ülkede elektrik çarpmasından ölmezsiniz. Türkiye'de ölürsünüz.

Yer : Adapazarı
Siz hiç arabası ile yolda giderken radyoda duyduğu göbek havasıyla coşup, göbek atmak için aracını kenara çeken ve otoyolda göbek atarken arkadan gelen aracın altında kalıp ölen duydunuz mu? Söz konusu olay TEM otoyolu Sapanca mevkiinde cereyan etmiştir.

Yer : Konya
Ayni işyerinde, biri gündüz biri gece vardiyasında çalışan ve ikisi de isine motosiklet ile giden baba-oğulun, yolda karsılaşmaları normaldir, ama birbirlerine selam vermek için ellerini sallarken, kaza yapıp ölmesi sadece bizde vaka-i adiyedendir.

Yer : Kocaeli, Dilovasi
Hangi ülkede bir gemi mühendisi, kontrol etmek için gemi kazanına girdiğinde, biri başkası gelip kazan kapısını kapatır ve kazanı ateşleyip..........GÜVEN IYIDIR AMA KONTROL DAHA IYIDIR (ALMAN ATASÖZÜ) GÜVEN IYIDIR AMA KONTROL GEREKMEZ (TÜRK MENTALITESI)

Yer : Rize
Hangi ülkede; elektrik direğine yaslanıp, ayakkabısına giren taşı çıkarmak için ayakkabısını silkeleyen birisi, yoldan geçen bir başkası tarafından (cereyana kapıldığı zannedilerek, kurtarmak amacıyla temas etmeden) kürekle vurularak kurtarılmaya çalışılır?

Yer : Trabzon
Siz hiç başka bir ülkede, bir insanin, tuttuğu futbol takımının maçı,ya da siyasî partinin seçimi kazanıp kazanmayacağı hakkında bir "uzvu" üzerine iddiaya girdiğini, "eğer kazanamazsak, ben de bunu keserim" dediğini, iddiayı kaybedince Besmele ile Abdest alıp, iki rekat namaz kıldıktan sonra "onu" kestiği ve kan kaybından öldüğünü duydunuz mu?

Yer: Afyon
Siz hiç kahvehanede Okey oynanırken, insanların ve okey masasının üzerine inek düştüğünü, duydunuz mu? Toprak damlardan oluşan tipik Anadolu mimarisi, sineklenen ve paniğe kapılarak nereye bastığını bilemeyen Sarıkız'in ağırlığına dayanamamıştır.
 

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Yer : Diyarbakır
Lunaparkta gece bekçisi iki kafadar (zincirlerin ucuna bağlanmış salıncaklardan oluşan) uçan sandalyelere biner ve mekanizmayı çalıştırırlar. Ancak sandalyelerin merkezkaç kuvveti ile dönerek açılmasından dolayı durdurmak için şaltere ulaşamazlar ve sabaha kadar kimseye seslerini duyuramazlar... Bu bekçilerden biri hayatini kaybetmiş, diğeri ise gördüğü uzun tedavilere rağmen eski sağlığına kavuşamamıştır.Yer : Trabzon
Siz hiç başka bir ülkede, bir insanin, tuttuğu futbol takımının maçı,ya da siyasî partinin seçimi kazanıp kazanmayacağı hakkında bir "uzvu" üzerine iddiaya girdiğini, "eğer kazanamazsak, ben de bunu keserim" dediğini, iddiayı kaybedince Besmele ile Abdest alıp, iki rekat namaz kıldıktan sonra "onu" kestiği ve kan kaybından öldüğünü duydunuz mu?


ne ilginç insanlar varmış ya :) işin içinde karadeniz olmasa cidden şaşardım :)
 

kAşİf

Düşünmek lazım..
Özel üye
1996 trabzon spor son maçta şampiyonluğu kaybettiğinde 3 kişi intahar ederk ölmüştü ( sayı tam olarak 3 olmayabilir )
 
Top