Windows Server 2003 Domain Controller’ın Windows Server 2008’e Upgrade Edilmesi

Windows Server 2003 Domain Controller’ın Windows Server 2008’e Upgrade Edilmesi

Şubat ayı sonunda Microsoft Windows Server işletim sistemi ailesinin son versiyonu olan Windows server 2008 işletim sistemini tanıttı ve resmi olarak satışı başladı.
Server 2008 işletim sisteminin getirdiği yenilikler windows sistem yöneticilerini cezbetmiş olmalı ki kısa sürede windows kullanan firmalar server 2008 e upgrade işlemine başladılar …

Bu makalede Windows server 2003 domain controller ı Windows server 2008 e yerinde upgrade işleminin nasıl gerçekleştiğini , yapılan her işlemin açıklamasıyla anlatıldığı bir video ile paylaşıcam.

Başlangıç olarak upgrade edeceğimiz Server 2003 sunucumuzun Server 2008 in hangi versiyonuna upgrade edilebileceğini öğrenmemiz lazım bunu aşağıdaki tobloya bakarak kararlaştırabilirsiniz.
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 710x359.

Not:Bu makalede Windows Server Enterprise Edition a sahip DC , Windows Server 2008 Enterprise a upgrade edilmiştir.

Sunucunuzu upgrade edeceğiniz Server 2008 sürümünü belirledikden son upgrade işlemine başlayabiliriz.
Bu işlemden önce sunucunuzun backup’ını almanızı şiddetle tafsiye ederim.Yapacağınız işlemin ve/veya yanlışın başka geri dönüşü yoktur.

Yazsanız sayfalarca yer kaplayacak upgrade işleminin görsel olarak açıklamalı ve anlaşılır videosunu tam ekran izlemek için adresinden bilgisayarınıza indirebilirsiniz.