• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Windows 10 kurulumu ve boş alan sorununa çözüm

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Windows 10’a geçtikten sonra sabit diskinizde boş alan kalmadıysa işte çözüm...

Windows 7 veya 8'li bilgisayarınızı Windows 10'a yükselttiyseniz, kurulum sırasında kaydedilen dosyaları silerek yaklaşık 20GB boş alan kazanabilirsiniz. Windows 10'da herhangi bir sorun yaşamadıysanız ve eski işletim sisteminize geri dönmeyeceğinizden eminseniz, aşağıdaki ipucunu uygulamanız yeterli.

6QvDMCJ.jpg


Özellikle küçük kapasiteli bir sabit diskiniz veya SSD'niz varsa, Windows 10'a yükselttikten sonra boş alanınızın tükendiğini görebilirsiniz. Bunun nedeni, Windows 10'dan geri dönme ihtimalinize karşın eski işletim sistemi dosyalarının saklanması. Bu dosyaları silmek için Windows'un Disk Temizleme aracını çalıştırın ve Sistem Dosyalarını Temizle düğmesine basın. Listeden "Önceki Windows yüklemeleri" öğesini bulun ve seçin, ardından Tamam'a tıklayarak temizleme işlemini başlatın.

Geçici dosyaları silerek 20GB veya daha fazla boş alan kazanabilirsiniz. Başta da belirttiğimiz üzere bu işlemden sonra bir önceki işletim sistemine geri dönmeniz, baştan kurulum yapmak dışında, mümkün olmayacak.

Kaynak: Hürriyet
 
Top