• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

W32.Blaster.Worm Virüsünü Temizlemek

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
İnternete bağlandıktan kıa bir üre sonra işletim sisteminiz NT/AUTHORİTY/system hatası verip bir dakika sonra kendisini kapatıyorsa sisteminize W32.Blaster.Worm virüsü bulaşmış demektir. Bunu maalesef virüs tarama programları ile temizleyemezsiniz. Eğer böyle bir durum yaşamışsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirin.

İlgili vürüsün bulaşıp bulaşmadığını kontrol etmek için:
* Bilgisayarınızda start (başlat) , run (çalıştır) komutuna "regedit" yazılarak registry editörüne giriniz
* HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run anahtarının değerinin "windows auto update"="msblast.exe" olup olmadığı kontrol ediniz.
* Eğer anahtarın değeri "windows auto update"="msblast.exe" ise virüs bulaşmıştır.
* Temizlemek için aşağıdaki linke tıklayarak antivirüs yazılımını bilgisayarınıza yükleyiniz.
* Virüs programını çalıştırmadan bilgisayarınızda bulunan tüm açık programları kapatınız.
* Eğer XP kullanıyorsanız "System Restore" özelliğini kapatınız.Virüs programını çalıştırınız.

-- My Computer ( properties)
-- System Restore 'i seçilir.
-- "Turn Off System Restore on all hard drives"

* Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra "XP kullanıyorsanız" system restore özelliğini yeniden aktive ediniz.

Daha sonra aşağıdaki adresten programı indirip çalıştırabilirsiniz. Üstteki ile aynı olayı yapmakla birlikte microsoft'un kendi ürünü.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
:)) Benim bilgisayarin dili farkli olunca Kuramadim 2 ci linki

Yükledim karsima bilgisayarin dili farkli acamiyor yazdi kurmam icin Türkcemi yapmam gerekiyor Tesekkür YORUMSUZ .