vB 4.x vbulletin 4.0 Suite

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Birkaç gün önce vBulletin 4.0 suite versiyonunu localde test etme imkanı buldum arkadaşlar. Görünümde oldukça önemli değişiklikler var. Bir süre muhtemelen biraz yabancılık çekecek olsakta alıştığınızda emin olun daha hızlı çalışan ve menülerine daha kolay ulaşılabilen bir arayüz ile karşılaşacaksınız. Yakın zamanda değişikliklerle ilgili resimler de yayınlamayı düşünüyorum.

Portal, oldukça kullanışlı ve forumdaki hit veya duyuru tarzındaki yazılar ile son konulara erişim açısından oldukça kullanışlı olacak.

Blog, zaten uzun süre eklenti şeklide almayı düşündüğüm bir uygulama idi. Suite lisansı ile hem portal hep blog entegre olarak geliyor. Tabii her ikisinin de kullanımı veya forumda aktif edilmesi isteğa bağlı. Ancak blog olayının tutulacağını düşünüyorum.

Blog ile herkesin kendisine ait bir bölümü yani bir nevi sitesi olacak. Tabii ziyaretçisi hazır bir web sitesi :) Blogda kendiniz özgün yazılar yazabileceğiniz gibi forumda beğendiğiniz bir yazıyı da bir tıklama ile blog sayfanızda yayınlayabiliyorsunuz.

Ancak bu yeni versiyon şu an Beta 3 aşamasında. Beta serisi ne kadar sürer bilmiyorum. Gold versiyonu yayınlanana kadar forumda bu sürümü kullanmayı düşünmüyoruz.

Şu an itibari ile yeni versiyonda mevcut eklentilerimizden hiçbirisi çalışmıyor. vbulletin.org sitesinde daha yeni 4.0.x eklentileri yayınlanmaya başlandı. Eklenti güncellemelerini inceleyebilirsiniz. kullandığımız SEO yazılımı da yeni versiyon için uygun değil. Bizi en çok bağlayan olay da bu aslında.

Bunun dışında yoğun kullanılan, Teşekkür sistemi, CTL ve ÇerezBANK eklentileri, CerezOYUN, CerezTAKİP, Sohbet gibi yoğun kullandığımız sistemler de yeni versiyonda şu an itibari ile çalışmıyor. Muhtemelen kısa zamanda eklenti yazarları gerekli güncellemeleri yapacaklardır...

Yeni versiyona geçişimiz bu yılın sonunu bulabilir. Yani 1 aydan daha uzun süre sürecek gibi.

Bu süreçte yeni tarz forumun kullanımı ve değişiklikleriyle ilgili detaylı ekran görüntüleri ve açıklamaları bölümde yayınlamayı düşünüyorum. Yeni versiyon değiştiğinde herkes kolayca adapte olabilecek :D

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Teşekkür sistemi, CTL ve ÇerezBANK eklentileri, CerezOYUN, CerezTAKİP

Bunlar daha sonra yeni versiyonda geri gelecekmi? Gelecekse bilgiler sıfırlanmış olarakmı gelecek.
Mesela CTLlerimiz oyun skorları falan hepsi gidermi?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Kayıpsız geçiş için çalışıcam tabii ki :) Veritabanı yapısında değişiklik olmazsa sanırım eynı şekilde geçişi gerçekleştirebiliriz.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bikaç gün içerisinde butonlarda falan yeni versiyona uygun değişiklikler yapıp en azından görünüm alışkanlıklarımızı yavaş yavaş değiştirmeye başlayabiliriz :)