UNICEF'ten Yılın Fotoğrafları

cırcırböcee

V.I.P
V.I.P
Çin'de hastalık boyutuna varan spor ve başarı takıntısı küçük çocukları harap ediyor. 5 dakika boyunca bir odun parçasına tutunan Çinli miniklerin pes etmeleri yasak ve henüz 5-9 yaşlarındalar.

unicef%2B%25284%2529.jpg

11 yaşındaki kızları Ghulam'ı, 40 yaşındaki Muhammed F. ile evlendiren ve soyadları açıklanmayan Afgan ailesi, 'Paraya ihtiyacımız vardı, üstelik Muhammed kızımızı okutacağını da söyledi dedi. Afganistan'da çok sayıda kız küçük yaşta satılıyor.

unicef%2B%25283%2529.jpg

Annalyn 9 yaşında, kırmızı koltuğun üzerinde gülerek zıplıyor. Filipinler'in, Manila şehrinde bir aileye satılan Annalyn, her gün güneşin alnında ormana gidiyor ve küçücük elleriyle odun topluyor.

unicef%2B%25285%2529.jpg

14 yaşındaki Hideo'nun en büyük hayali Japon imparatoru'nun koruyucusu olmak. Hideo, sumo eğitimi alıyor. Günde 4 öğün bol sebze, 2 kilo et, 5 yumurta ve 4 tabak pilav yemek zorunda. Japonya'da aileler sumo eğitimini hayat dersi olarak görüyor. Bir sumocunun ortalama ömrü 60 yıl, Japonların ortalama ömrü ise 70...

unicef%2B%25281%2529.jpg

UNICEF'in tahminlerine göre Bangladeş'te 5 ile 14 yaş arası 4,7 milyon çocuk çalışıyor. Bir çocuk günde 60 Taka kazanıyor ki bu rakam bir dolardan bile az.

unicef%2B%25286%2529.jpg

Kinshasa'da bir yetimhane... Burada kalan çocuklar felçle mücadele ediyor; çocuk koltuk değnekleriyle futbol oynuyor, zorlandıklarında müzikle rahatlıyorlar.

unicef%2B%25287%2529.jpg

Cyndie F. California'lı yalnız bir kadın. 39 yaşında, üç kez boşanmış, evliliklerinden beş çocuğu olmuş. En küçük çocuğu 10 yaşındayken kansere yakalanmış. Cyndie iki senedir Derek'le birlikte mücadele vermiş. Derek şimdi hayatta değil.

Ruandalı bir asker geceyarısı evime girdi ve bana 'bu gece tecavüz ettiğim ilk kadın sen değilsin' dedi. Bana çok acımasız davrandı ve 4 saat boyunca şiddete maruz kaldım. Ruanda'da yaşayan Joseline soykırım döneminde tecavüze uğramış ve şimdi HIV pozitif.

Almanya'da bir fotoğrafçının vizöründen bir Alman çocuğu... Televizyon seyrederken yüzündeki ifade yok olmuş, ruhsuz oyuncaklara benzemiş.​

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Resimler gerçekten harika. Özellikle sondan bir öncekine bayıldım. Ellerine sağlık çok hoş bir çalışma olmuş