• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Ucuz Alışveriş Herkesi Mutlu Eder

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Her ucuz alışveriş, doğru bir satın alma anlamına gelmez elbette ancak fiyat performans dengesini iyi yakaladığınız her alışveriş, bir plaketi hak eder. Sonuçta hepimizin ucuz beklentisi farklı: Orta kalitenin ucuzu mu, lüks markanın kelepiri mi, kısa süreli kullanım için düşük kalitenin en uygun fiyatlısı mı? Hedefi ne olursa olsun, etiket fiyatının altında bir ücret ödemek, hepimizi ziyadesiyle mutlu eder. Bunun altında beynimizin küçük oyunları yatıyor elbette. Bir şeyi satın almaya karar verdiğimizde (hele ki sevdiğimiz bir ürün ya da markaysa) pozitif duygu yüklemesiyle kendimizi daha iyi hissediyoruz. Bu yüzden mağazanın vitrininde gördüğümüz indirim afişleri / etiketleri veya telefonumuza gelen kampanya bildirimleri bu “iyi hissi” daha da artırır. Niye mi? Çünkü bu pozitif duygu vücudumuzdaki dopamin üretimini çoğaltır. Dopamin de beynimizdeki nörotransmiter olduğu için alışveriş fikri, beynimizin ödül ve zevk merkezini harekete geçirir. Hâlihazırda alışveriş fikri başlı başına mutluluk kaynağıyken kampanyalar sayesinde alışverişi ucuza getirmenin, motivasyonu ne kadar artırdığını siz tahmin edin.

Aslinda ucuz diye satisa sunduklarinda bile saticilar hala karli buda demek oluyorki ayni fiyata satiyorlar :)) sadece yaptiklari fiyati yüksek tutup sonra ucuz etiketi yapistiriyorlar yine sonuc ayni normal fiyati :-))

Sizler gercekten ucuz olduguna inaniyormusunuz ?
 
Top