Üc Kardeşin Ağlatan Duruşu

wien06

V.I.P
V.I.P
Yürekleri dağlayan bir duruş bu... Babalarının başında onlar nöbete durmuş. Terörün yetim bıraktığı üç kardeş onlar..

Kars Sarıkamış'ta bir şehit cenazesi.. Üç yetim çocuk şehit babalarının tabutu önünde bekliyor. Kahreden bir duruş bu. Yüreklere saplanan hançer gibi acı ta derinliklere iniyor ve orada kalıyor..

Kayıtsız kalınamayacak bir görüntü. En saf en masum halleriyle dikiliyorlar. Vakur ve metanet dersi veriyorlar sanki. En soğukkanlı insanın bile gönül telini titreten bir üçlü bakış. 2 yaşındaki Yiğit'in babasının fotoğrafına dokunuşu yok mu?

O kadar tatlı ve o kadar şirin ki.. Onun masumane bakışları bir kurşundan daha etkili. Hayatı yeni tanımaya başlamıştı; baba sevgisini yeni öğreniyordu. Başlamadan bitirdiler baba-oğul ilişkisini. Sağında ve solunda abileri Faruk ve İbrahim var. Onlar da olanı biteni anlamaya çalışıyor.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde mayın patlaması sonucu şehit olan jandarma uzman çavuş Yücel Koç'un cenazesi toprağa verildi. Koç'un cenazesi daha sonra Akören köyünde defnedildi.

Nusaybin ilçesi kırsalında mayın patlaması sonucu yaralanan ve tedavi gördüğü GATA'da şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Yücel Koç için Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Kazım Karabekir Camisi'nde cenaze namazı kılındı.

HAİNLER EMELLERİNE ULAŞAMAYACAK

Törende konuşan, 9. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı'nda görevli Binbaşı Murat Şeviktürk, ''Vatanın bölünmez bütünlüğüne kast etmek isteyen hainler, bu mücadelede kendilerine menfaat sağlamak isteyenler ve onların işbirlikçileri bu emellerine ulaşamayacaklardır'' dedi.

Baba Şerafettin Koç ise, oğlunun vatan için şehit olduğunu belirterek,''Vatan sağ olsun. Oğlumun kanı yerde kalmayacaktır'' dedi.

ÜÇ OĞUL DAHA BÜYÜTÜYORUM

Elif Koç da, eşinin vatanı için şehit olduğunu ifade ederek, ''Yüceller ölmez. Buradaki herkes bir Yücel'dir. Üç oğul büyütüyorum. Onlar da babaları gibi kahraman olacak'' diye konuştu.

BİR OĞLUM DAHA VAR ONU DA ASKERE GÖNDERECEĞİM

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi kırsalında şehit olan Jandarma Er Hidayet Erdoğan'ın babası, ''Bir oğlum daha var. Onu da askere göndereceğim'' dedi. Acılı haberi sabah saatlerinde alan baba sinir krizleri geçirdi. Terör örütüne lanet okudu.

15 GÜN ÖNCE BABA OCAĞINDA İZİNDEYDİ

Hidayet Erdoğan'ın 15 gün önce Ereğli'deki iznini bitirip birliğine döndüğü, askerlik görevinin bitmesine 6 ay kaldığı öğrenildi.

BIZDE cerezFORUM AILESI OLARAK TÜM SEHITLERIMIZE ALLAHTAN RAHMET KEDERLI AILELERINE DE ALLAHTAN SABIR DILIYORUZ

Kutlu naaşına yemin olsun,hesap soracağız!

Dökülen Türk kanına yemin olsun,hesap soracağız!

Naaşının sarıldığı sancağa yemin olsun,hesap soracağız!

Ardında yürüdüğümüz davaya yemin olsun,hesap soracağız!

Gök girsin, kızıl çıksın!Canının ve kanının hesabını soracağız!

Ağlamayacağız,güldürmeyeceğiz!

Yas tutmayacağız,bileneceğiz!

Yıkılmayacağız,indireceğiz!

Vazgeçmeyeceğiz,yürüyeceğiz!

SEHITLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜMMEZ