Turuncu Çember Oyam..

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Bitirdiğim Çember oyam.. Altını yeşil iple üstünüde turuncu iple yaptım. Çemberde zaten aynı tonlarda :) Biteli bi iki gün oldu ama yeni paylaşma fırsatım oldu:)

Bir kaç günede alttaki Gri pullu çember oyasına başlıcam :)

cember-oyasi4.jpg

cember-oyasi5.jpg

Sıradaki başlayacağım :)

coyasi.jpg

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
ehh işte.. :)
ben hiç yapamam oya filan.. denemişliğim olmuştu bi ara yengemin zoruyla ama .. uzun sürmedi.. :)
evde kalcam sanırım.. :)
Çocukken kendi kendime öğrenmiştim danteli merak ettiğim için :)
Hatta hatırlıyorum mahallede arkadaşlarla oyun oynadığımız kadar oturur dantel örerdik :D
Tabi annem yardım etmeyi sevdiği için, yaparsın yine sen evlenene kadar ne örnekler çıkar diye başkalarına verdi hep:)
Hala kızlarının çeyizlerine bile yardım ettim. Şimdi benim çeyizim yok fazla :(
Bende evde kalmazsam yardım ettiklerim eksiklerimde banada yardım ederler herhalde :D öyle umuyorum :P

nazenin

MiKRoSKoBiKCaNLı
Özel üye
Çocukken kendi kendime öğrenmiştim danteli merak ettiğim için :)
Hatta hatırlıyorum mahallede arkadaşlarla oyun oynadığımız kadar oturur dantel örerdik :D
Tabi annem yardım etmeyi sevdiği için, yaparsın yine sen evlenene kadar ne örnekler çıkar diye başkalarına verdi hep:)
Hala kızlarının çeyizlerine bile yardım ettim. Şimdi benim çeyizim yok fazla :(

Bende evde kalmazsam yardım ettiklerim eksiklerimde banada yardım ederler herhalde :D öyle umuyorum :P

:)
hala kızları unutmaz iyiliğini.. sana da seferber olurlar .. ama sen tek de rahat bitirirsin bu işi..
bizde çocukken aynı yapardık .. :) o zamanki hevesim olsa şimdi çeyizim hazırdı .. :)
ama ben bi yerden sonra çabuk bırakıyorum.. annem kızım bari bi tane yap koy bi köşeye.. bunu da ben yaptım demenin keyfini tat der hep.. :)
bak yün işlerini severim ama.. kazak atkı flor yaparım sık sık severim de..

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
:)
hala kızları unutmaz iyiliğini.. sana da seferber olurlar .. ama sen tek de rahat bitirirsin bu işi..
bizde çocukken aynı yapardık .. :) o zamanki hevesim olsa şimdi çeyizim hazırdı .. :)
ama ben bi yerden sonra çabuk bırakıyorum.. annem kızım bari bi tane yap koy bi köşeye.. bunu da ben yaptım demenin keyfini tat der hep.. :)
bak yün işlerini severim ama.. kazak atkı flor yaparım sık sık severim de..

Evet kendin yapmanın tadı güzel oluyor annen doğru diyor:) Şimdi yapıp satıyorlar ama ben yaptım demek daha bi başka galiba:)
Yün işleri konusunda da ben beceriksizim sanırım:)
Çocukken düz ve ters örgüyü öğrenmiştim ama sadece deneme olarak giyilir bişey örmedim hiç
Gel zaman git zaman dantelle uğraştığım için hiç fırsatım olmadı tam olarak öğrenmeye
İstesem belki öğrenirim yine ama bana şu an en lazım olanı dantel olduğu için ona vakit ayırıyorum.
Evlendikten sonra artık. Çoluk çocuğa örmek için öğrenebilirim :)))

nazenin

MiKRoSKoBiKCaNLı
Özel üye
Evet kendin yapmanın tadı güzel oluyor annen doğru diyor:) Şimdi yapıp satıyorlar ama ben yaptım demek daha bi başka galiba:)
Yün işleri konusunda da ben beceriksizim sanırım:)
Çocukken düz ve ters örgüyü öğrenmiştim ama sadece deneme olarak giyilir bişey örmedim hiç
Gel zaman git zaman dantelle uğraştığım için hiç fırsatım olmadı tam olarak öğrenmeye
İstesem belki öğrenirim yine ama bana şu an en lazım olanı dantel olduğu için ona vakit ayırıyorum.
Evlendikten sonra artık. Çoluk çocuğa örmek için öğrenebilirim :)))

danteli bildikten sonra yünü havada yaparsın.. :)
bende 2 tane kazak yaptım.. flor daha çok benim takıldıklarım.. :)
ee o tadı alırım bende inş .. :) bi ara yapmaya çalışırım yine.. :)

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
danteli bildikten sonra yünü havada yaparsın.. :)
bende 2 tane kazak yaptım.. flor daha çok benim takıldıklarım.. :)
ee o tadı alırım bende inş .. :) bi ara yapmaya çalışırım yine.. :)

Sende örgü yapıp koyarsın kenara onun tadıda başkadır sanırım:)
Bende o tada varamadım inşallah bende varırım bi gün:)
İnsana yapmadığı şey zor gelirmiş, bende örgüyü yapmadığım için banada örgü zormuş gibi görünüyor :)

nazenin

MiKRoSKoBiKCaNLı
Özel üye
Sende örgü yapıp koyarsın kenara onun tadıda başkadır sanırım:)
Bende o tada varamadım inşallah bende varırım bi gün:)
İnsana yapmadığı şey zor gelirmiş, bende örgüyü yapmadığım için banada örgü zormuş gibi görünüyor :)

dimi öyle yapim.. :)
ama annem ikna olmaz illaki yapmam lazım benimde böyle bişey.. yapmak kısmet olursa bende paylaşır fikrini alırım ..:)
sadece dergide iki dakikalık gördükleri bi modeli eve gelince yapan arkadaşlarım var .. çok şaşırmışımdır her zaman bu kadar marifetli olmalarına.. onlarda aynı şekilde benim ilgisizliğim ve beceriksizliğime .. :D