Türkiye’de üretilen Redmi Note 10S satışa çıktı

Xiaomi, Türkiye'de ürettiği modellerin sayısını artırmayı sürdürüyor. Şirket, bunun son örneği olan Redmi Note 10S'i satışa sundu.

xiaomi-redmi-note-10.jpg

Xiaomi, Türkiye’deki üretim ağını genişletmeye devam ediyor. İstanbul’da kurduğu fabrika sonrası üretime hız kesmeden başlayan Çinli firma, yerli olarak ürettiği telefonlara bir yenisini daha ekledi. Şirket, Türkiye’de ürettiği Redmi Note 10S modelini satışa sundu. Fiyat performans odaklı akıllı telefon, teknik özellikleri ile öne çıkıyor. Güçlü işlemcisi ve yeni nesil teknolojik özellikleri ile dikkat çeken Note 10S, hızlı şarj özelliği gibi yenilikçi teknolojilere sahip.

Redmi Note 10S’in lansmanına özel kampanya sunan Hepsiburada, lansamana özel stoklarla sınırlı olacak Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic hediye ediyor. Buna ek olarak 18 Ağustos 23:59’a kadar geçerli olacak sepette ek 150 TL indirim avanatajı da akıllı telefon severleri bekliyor.

Redmi Note 10S özellikleri​

Optimum izleme deneyimi sunan akıllı telefon, 6.43 inç AMOLED Nokta Ekran’a sahip. Bu ekranla beraber kavisli kenara konumlandırılan parmak izi sensörü de bulunduran cihaz, 360 derecelik ışık sensörü kurulumu ile birlikte geliyor.

Kamera tarafında orta sınıf telefonlara göre başarılı bir performans sergileyen Redmi Note 10S, 8 Megapiksel ultra geniş açılı kamera, 2 Megapiksel makro kamera, 2 Megapiksel derinlik sensörü ve 64 Megapiksel ana kamera olmak üzere dörtlü kamera kurulumuna sahip.

Grup çekimleri, yakın çekimler ve portre gibi çekimler için ideal bir performans sergileyen Redmi Note 10S, aynı zamanda daha önceki modellerde de olduğu gibi ağır çekim, gece modu, normal zaman atlamalı video özellikleri ve profesyonel zaman atlamalı video yeteneklerine de sahip.

Gücünü MediaTek Helio G95 işlemciden alan Redmi Note 10S, oyun oynarken ve performans gerektiren işler yaparken, iyileştirilmiş ve ideal bir performans sunuyor. Ek olarak işlemcinin 900 MHz’ye kadar GPU saat hızları sunduğunu belirtelim.

Depolama ve bellek tarafında yeni nesil teknolojilere ayak uydurabilen telefon, 6 ve 8 olmak üzere iki farklı RAM seçeneğine sahip. Cihaz depolama tarafında ise 64 ve 128 GB olarak geliyor. Pil tarafında ise 33 Watt’a kadar hızlı şarjı destekleyen telefon, çeşitli yenilikler ile kullanıcılarına keyifli bir kullanım sunuyor.

Redmi Note 10S teknik özellikleri ve fiyatı​

• Ekran: 6.43 inç AMOLED, Nokta Ekran
  • İşlemci: MediaTek Helio G95
  • RAM: 6 / 8 GB
  • Depolama: 64 / 128 GB
  • Parmak izi okuyucu: Var
  • Kamera: 8 / 2 / 2 / 64 Megapiksel
  • Fiyat: 6 GB + 64 GB 3.349 TL / 8 GB + 128 GB 3.649 TL
Kaynak: SDN

Sypnosis

in god we trust all others we audit
Özel üye
Xiaomi'nin şu telefon özellikleri konusundaki amaçlarını çözemedim, sürekli yeni telefon çıkarıyorlar piyasaya ve bütün telefonları hemen hemen aynı
Redmi Note 8 Pro kullanıyorum ve özellikleri bu yeni model ile aynı, tek fark işlemci sanırsam. Ve bu telefon 2 yıllık, yani 2 yıl önceki benzer özellikteki telefonun şeklini değiştirip yeni isimle mi tekrar piyasaya sunuyorlar yoksa olayın beni aşan teknik kısımları mı var?