Türk Kadınlarının Cinsel Hayattaki Sorunu

cemree

=)=)
V.I.P
oZCZld1.jpg

Türk kadınlarının kocalarına neden aşk oyunları oynamadığı hep bir merak konusu olmuştur. Bu merakın sonucunda yapılan çıkarımlarla da kadınlar suçlu durumuna düşürülüp ilgisiz, bakımsız, ve utangaç olarak değerlendirilmiştir. Olaya birde farklı açıdan bakmayı deneyelim…

Erkek televizyon izliyor kadın odaya geldi televizyonu kapattı ve yavaşça kanepeye yaklaştı…

Erkeğin vereceği 3 tepki;
-Hayırdır?
-Neden kapattın açsana?
-Açta gel otur yanıma izleyelim (çok nadir)

Yine düşünelim… Kadın yatağa uzanan kocasına niyetini belli ederek eğilip kısık bir sesle gözlerine bakarak gününü sorar…

Erkeğin vereceği 3 tepki;
-Bu saatte konuşulacak şey mi sabah anlatırım
-İyiydi… Allah rahatlık versin
-Bizim yan komşu bu gün borç istedi zor durumdaymış ama bizde sıkışık durumdayız biliyorsun neyse aldım ben bunu karsıma... Ooo aşkım saat kaç olmuş konuşmaya daldık yarın iş var hadi iyi geceler…

Kadının birde yanlış anlaşılma korkusu var tabii… Film izlerken iç geçiren Türk erkeğine aldırmayın siz. Açık saçık bir halde odaya gelip kocasını baştan çıkartan kadına imrenirler ama kendi eşleri yaptığında sanki çok ayıpmış gibi kınamaya kalkarlar, tepki gösterirler yada garip bir şekilde bu kez kendileri kabuklarına çekilirler.
Aslında kadınların “yapsam acaba ne düşünür nasıl karşılar” sorularına erkeğin, kadının kafasında şüphe bırakmayacak şekilde niyetini belli etmesi gerekir. Olumlu yada olumsuz. Bu konuda düşüncesi her ne ise karşı tarafa niyetini belli etmeli ki kadında ona göre davransın.

Açık açık konuşulamaz belki ama birlikte izlenen bir filmde yeri geldiğinde söylenen bir söz karşı tarafa mesajı verecektir.

-Bana çok ters şeyler gibi yada
-Hmmm hoş cümleleri yeterli olacaktır.

Yine bunun sonunda da vardığımız nokta karı koca arasındaki iletişime dayanıyor. Konuşmayı birbiriyle iletişim kurmayı bilen eşler ilişkilerinde çok daha az sorunla karşılaşıp çok daha mutlu olurlar…

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Hepinizde var o feminel ruh...

Yahu ne anlaşılmaz bir türsünüz ya. Sizi memnun etmenin bir yolu yok mu :D Yok onu yaparsak onu yaparsınız, bunu yapsam şu şekilde suçlarsınız...

Yargısız infaz denir buna :D Peki bu iletişimi bilen erkeklerin oranı ne kadarmış? :P

cemree

=)=)
V.I.P
Oranı bilemicem ama karısıyla iletişim kurmayı bilen erkeğin çoz az olduğuna eminim. Dikkatinizi çekerim KARISIYLA . Herhangi bir kadınla konuşurken sorun yok iş karısıyla konuşmaya gelince erkeklerde bir geri kaçış oluyor nedense...

cemree

=)=)
V.I.P
Anlaşılmaz bir tür değiliz. Sadece fazla açıklamaya gerek duyan bir tür olarak görüyorum ben. Yani çok konuşuyor olarak yargılanmamız da buna bağlı aslında. Uzun açıklamalardan hoşlanıyoruz bu yüzden de hem çok konuşuyoruz hemde her konunun açık konuşulmasından yana oluyoruz...

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Ne yani karımızla sevgili/flört dönemindeki yaşam devam mı etsin :D Yok öyle yağma :D Çok şey istiyosunuz çook haddinizi biliniz hanııımmmmm :D

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Herşey karşılıklı fedakarlıktan geçiyor valla :)
Genelde hep fedakar olan Türk kadını oluyor. Biraz da erkekler fedakar olsa ortada sorun kalmaz :)
Erkekler daha çok ön yargılarını kuşanırlar.
Nasıl olduğunu merak eder ararsın, nerede olduğunu sorguladığımızı sanarlar.. gibi gibi şeyler işte
hemen suçlamalar başlar ardından. kadında düşünür niye tepki verdi bu kez gerçekten kafasına takılır acaba kiminledir diye..
Yani suç bizde önemseyip merak ediyoruz.
Geç geliyorsa verin anahtarı kilitleyin kapıyı yatın desem de yapmayın :D
Nabza göre davranmak lazım :D :D
Çok duyuyorum yapabileceklerinizin en üst seviyesini zorlamayın hep ortalarda olsun ki beklenti yüksek olmasınmış :))
bencede doğru gibi :))

cemree

=)=)
V.I.P
Ne yani karımızla sevgili/flört dönemindeki yaşam devam mı etsin :D Yok öyle yağma :D Çok şey istiyosunuz çook haddinizi biliniz hanııımmmmm :D

Hayır. İstediğim erkeklerin karılarına karşı olan çekingenliklerine son vermesi. Bu çok bariz olarak belli olan bir şey. Bu konular nedense ailede bir türlü konuşulamaz kapalı kutu öyle sorun olarak bir kenarda durur ama hiç kimsede o kutuyu yerinden kımıldatamaz. Halbuki sorunlar açığa çıkartılıp konuşulsa hem akılda kalmayacak hemde eşler daha mutlu olacak. Her iki tarafı da düşünerek hareket ediyorum ben burdaaa :himmm: :kik

cemree

=)=)
V.I.P
Bu erkeklerde iletişim kuramama gibi bir sorun var. Ya soruya cevap verişleri bile insanı tereddüt etmeye sevk ediyor. Nerdesin napıyosun diyoruz ne yapacaksın diye bir cevap geliyor :kik böyle bir cevap olabilirmi ya. 2 sevgili arasındaki iletişim karı koca arasındaki iletişimden çok daha samimi oluyor kimi zaman. Bir kere karı kocada araya anlam veremediğim bir resmiyet giriyor. Saygı değil bu saygı farklı bir şey. Sevgiliyken şakalaşıp gülüşen bir çift evlendiğinde erkek önde kadın arkada yürür bir hale geliyor. Evlenince erkek değişiyor denilir ya gerçekten de öyle. Erkek evrim geçiriyor resmen :kik Evet evli değilim ama etrafımda gözlem yapabiliyorum ve sonuçları ortada. :kik

cemree

=)=)
V.I.P
Herşey karşılıklı fedakarlıktan geçiyor valla :)
Genelde hep fedakar olan Türk kadını oluyor. Biraz da erkekler fedakar olsa ortada sorun kalmaz :)
Erkekler daha çok ön yargılarını kuşanırlar.
Nasıl olduğunu merak eder ararsın, nerede olduğunu sorguladığımızı sanarlar.. gibi gibi şeyler işte
hemen suçlamalar başlar ardından. kadında düşünür niye tepki verdi bu kez gerçekten kafasına takılır acaba kiminledir diye..
Yani suç bizde önemseyip merak ediyoruz.
Geç geliyorsa verin anahtarı kilitleyin kapıyı yatın desem de yapmayın :D
Nabza göre davranmak lazım :D :D
Çok duyuyorum yapabileceklerinizin en üst seviyesini zorlamayın hep ortalarda olsun ki beklenti yüksek olmasınmış :))
bencede doğru gibi :))

Tabii ki merak edicez ama. Yani bu doğal değil mi canım sonuçta öldü mü kaldı mı ne yaptı bilmek istiyor insan. Ama nerde bunu düşüncek bu merakı anlayacak anlayışlı erkek. Hemen bir azarlama; sen bana inanmıyormusun güvenmiyormusun ne habire arayıp yerimi soruyosun :kik bu erkekler bir alem :kik Geç geliyorsa anahtarı verip yatalımmı ? Bencede sen söyle ama biz yapmayalım bunu :kik Bunu yaparsak bir daha o koca eve dönmez :kik Geç geliyorsa kapının altını üstünü kitleyin şu içerdende mandal gibi birsey takılıyor ya takın onuda kalsın kapıda paspasta yatsın :kik :kik