Tüm Yasaklı Sitelere Girebilirsiniz

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
DSN ayarlarını değiştirdiğiniz halde bazı sitelere giremiyor musunuz? O halde Yandex bu konuda imdadınıza yetişiyor. DNS değiştirdikten sonra (DNS block) hala bazı sayfalara giriş sorunları yaşıyorsanız Yandex'in çeviri sayfasından ilgili sitelere ulaşıp rahatlıkla gezebilirsiniz. İlgili bölüme ulaşmak için Yandex anasayfasında en üstteki Çeviri linkine tıklamak yeterli.

Çeviri alanına ilgili sitenin adını yazıp "Çevir" butonuna tıklayarak sitelere ulaşmanız mümkün. Elbette alternatif proxy siteleri de var ama bu yöntem daha pratik ve kullanışlı. Üstelik farklı dillerdeki sitelere Türkçe olarak ulaşabilirsiniz.

DNS ayarları için aşağıdaki ip adreslerini kullanabilirsiniz.

En çok kullandığım pratik ve akılda kalıcı olması nedeniyle bu.
Tercih edilen DNS sunucusu: 4.2.2.1
Diğer DNS sunucusu: 4.2.2.2

Tercih edilen DNS sunucusu: 4.2.2.3
Diğer DNS sunucusu: 4.2.2.4

Tercih edilen DNS sunucusu: 4.2.2.5
Diğer DNS sunucusu: 4.2.2.6

Tercih edilen DNS sunucusu: 208.67.222.222
Diğer DNS Sunucusu: 208.67.220.220

Eğer DNS değiştirme konusunda bilginiz yoksa aşağıdaki linkleri kontrol edebilirsiniz.

Xp İçin DNS Değiştirme: Dns ayarlarını değiştirmek
Win 7 İçin DNS Değiştirme: Win 7'de Dns Ayarlarını Değiştirmek - Resimli Anlatım

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Birgün yasaklı siteye girmiş im vırus. Varmış bunu ben bılmiyordum bılgısayar ısrar la engelıyor ben gırneye çalışiyorum tabıkı başardım ama ertesı gün 2 mektup bırı uyarı digeri ceza. O sitede cok solucanmı. Nedır yüksek gırdıgım ıcın vurus dağıl mis sonra cocuk yaptı dıye aradık hat kesılmedı ama o parayı da ödedık kuzu kuzu ve ondan buyana yasaklı sitelere girmiyorum acmadımı. Uğraşmıyorum bıle artık ?