Tüm Üyelere

wien06

V.I.P
V.I.P
Arkadaslar benim sizden ricam Mustafa Kemal ATATÜRK ve Tarihimiz bölümlerinde acilan konulari okurken mümkünse yorumlarinizida eklerseniz sevinirim.Belki oradaki konularda yanlis bilgilendirme veya hata olabilir bu konuda yapacaginiz uyarilar herzaman dikkate alinacaktir.Cünkü Tarihimiz gercekten cok önemli ve hassas bir konudur.Bu yüzden konulari dikkatlice okuyup eger size göre bir hata varsa uyarirsaniz sevinirim.
Ayrica acilan konularda sizinde eklemek istediginiz bilgiler varsa onuda her konuya rahatlikla ekleyebilirsiniz.Böylece o konu daha genis kapsamli ve ögretici olur.
Sunu unutmuyalimki Tarihini bilmeyen bir millet parcalanmaya ve yok olmaya mahkumdur.

BILGI PAYLASTIKCA GÜZELDIR.

wien06

V.I.P
V.I.P
Kesin olarak katılıyorum hocam. Ve bu bölümü sitedeki en önemli bölüm olarak görüyorum.

Ilginize tesekkür ederim hocam gercektende millet olarak basimiza gelen bir cok olay ya Tarihimizi tam olarak bilmedigimizden veyahutta yanlis ögrendigimizden dolayi gelmistir.
Yukaridaki uyariyida o yüzden yapma ihtiyaci duydum insallah üyelerimiz bu istegimi dikkate alirlar.Ayrica bu istek sadece bir bölüm icin degil forumdaki tüm bölümler icinde gecerlidir.
Eger asagidaki adresteki konulari okursaniz yukarida ne dedigim daha iyi anlasilacaktir.

https://www.cerezforum.com/konu/osmanli’da-haremin-gercek-yuzu.14107/

https://www.cerezforum.com/konu/atamiza-yapilan-iftiralar-mutlaka-okuyun.13846/

BILGI PAYLASTIKCA GÜZELDIR.

Sevgi.2

Aktif
wien06, ben bir tarih öğretmeni olarak söylediklerine kesinlikle katılıyorum.Farzedelim ki Atatürk anlatılmaya çalışıldığı gibi eksileri çok biri.Bizi ilgilendiren O'nun özel hayatı mı yoksa Türk milletine yaptığı liderlik mi?
Öğrencilerime daima bizim üzerimizde oynanan oyunların Atatürk,din gibi konulardan hareketlendirildiğini,her dönemde de bunun işe yaradığını anlatmaya çalışıyorum ama asıl bilinçlenmesi gereken ülkeyi yönetenler,önemli makamlardakiler.Neden mi?Daha bilinçli hareket etmeleri için.Ufak hesaplar peşinde koşarken büyük değerleri kaybetmenin ne demek olduğunu yaşayarak öğrenmeyiz inşallah.Daha bilinçli,gerçek vatanseverlere o kadar ihtiyacımız var ki!!!

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Son dönemlerde daha çok okumamız gereken bu bölüm maalesef üyelerimiz arasında bile okunmaz hale geldi. Okunuyorsa da yorum yapılmıyor her ne hikmetse. Ata'mızı yeterince tanımıyoruz, tanımak için çaba sefetmiyoruz. Konuyla ilgili söyleyecek sözlerimiz olmalı Atam bu vatanı Türk gençliğine emanet etti. Bunun kıymetini bilsek keşke...

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Cumhuriyetimizin düşmanı olan yobazlar, Ulu Önder'imizi 'eleştirmeyi' düşünce özgürlüğü zanneden cahiller günden güne çoğalıyor arkadaşlar.
O'nun verdiği mücadelelerden, karşılaştığı zorluklardan, Türk devletinin ölüm fermanının imzalanmasına nasıl engel olduğundan,
Yurt dışında hemen hemen tüm dairelerde portreleri asılıp önünde saygı duruşlarına geçildiğinden,
Ya da Hindistan'ın kurtarıcısı Gandi'nin bağımsızlık konuşmasını Atatürk ve Türk Milleti üzerine temellendirdiğinden HiÇ BAHSETMiYORLAR...

Bunların yerine, yüreklerindeki kötülüğü, çirkinliği kullanarak milletimizi saçma sapan şeylerle etkilemeye çalışıyorlar.
Tıpkı Sevr'i imzalayan Damat Ferit'in zamanında yaptı propagandalar ve fetvalar gibi..