• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf oylamasi başladı  BURADAN  En güzel Yapay Zeka resmini seçiyoruz

Toplu Resim Yükleme ve Paylaşma - Photobucket.com

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Herkesin kullandığı ve bilinen resim upload sitlerivar ancak buraya resimlerinizi tek tek yüklemek durumundasınız. Tabii üyelik istememesi bir avantaj.

Şimdi tanıtacağımız site ise üye olduktan sonra resimlerinizi topluca upload etmenize izin veriyor.

Üyelik işlemi oldukça basit ayrıca mail aktivasyonu da gerekmiyor. Gerçek mail vermenize gerek yok ancak şifrenizi unutursanız yeni şifre mailinize gönderiliyor.

Siteye girdiğinizde en üstte alttaki görüntüyü göreceksiniz. Buradaki Join Now butonuna tıklayarak üyelik işlemine başlıyoruz ve iki etaplı üyelik işlemini yaklaşık yarım dakikada bitiriyoruz. Üyelik işleminden hemen sonra yine alttaki resimdeki username ve password bölümlerine kullanıcı adı ve şifremizi yazıp log in yazan butona tıklıyoruz. Artık resimlerimizi topluca upload edebiliriz.

Giriş yaptıktan sonra açılan pencere biraz karışık gibi görünse de kullanımı oldukça kolay. (Eğer resim eklemek için ilgili alana girememişseniz üstteki mavi renkli barda bulunan my albums üzerine fareyi getirip açılan menüden album & uload tıklayın)

Orta kısımdaki Choose files (alttaki resim) botonuna tıklayarak resimleriniz toplu olarak yükleyebilirsiniz. İster farenizle bir klasör içindeki resimleri seçin isterseniz klavyeden CTRL tuşuna basılı tutarak istediğiniz resimleri seçin. Yükleme otomatik olarak başlayacaktır.

Resimler yüklendikten sonra arama motorlarınca kolay bulunması için etiket ekleme yeri var ancak siz bu adımı şimdilik atlayın :) Sayfanın en altındaki return to album save and continue yazan butona tıklayın.

Eklediğimiz tüm resimler artık bize bir pencerede önizleme şeklinde gösteriliyor. Örnek alttaki resim gibi. Tabii siz birçok resim yüklediğiniz için bu şekilde birçok resim görünecek :)

Yukarıdaki resimde tek yapmamız gereken Direct Link yazan kutucuğa tıklamak. Tıklama olayı kopyalama için yeterlidir. Foruma gelip şeklindeki butona tıklayıp kodlar arasına resim konumunu kopyalıyoruz.

Hatta daha fazlası IMG Code yazan bölüme tıklayın ve forumda şekline basmadan direk yapıştırın. Resminiz forumda hazır :))

İşlem bu kadar. Artık istediğiniz zaman giriş yapıp istediğiniz kadar resim yükleyebilirsiniz.

---------------------------

Buranın bir avantajı da Albüm oluşturabilmek. Çok sayıda resminiz olduğunda karışmaması için Tatil, Okul, Eğlence vs isimler vererek çeşitli albümler oluğuturabilir ilgili resimleri farklı albümlere yükleyebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken yükleme sayfasının sol kısmındaki Albums bölümünden albüm oluşturmak. New album name yazan kutucuğa albüm isminizi yazın ve Save butonuna tıklayın. Artık oluşturduğunuz albümlerden konu ile ilgili olanını seçip resimlerinizi o albüm içine atabilirsiniz.

Bu sitenin kullanımı oldukça basit ve çok resim uplaod ediyorsanız müthiş kolaylık sağlıyor...

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Bilindiği üzere Photobucket.com formatını değiştirdi ve yeni görünümünde bir çok özelliklerinde yenilik yaptı..
Kendi isimlendirdiğiniz resimlerin isimlerine herhangi bir ek yapmadan kendi linkinin sonunda resim adını olduğu gibi alırdı.
Ve aynı zamanda yüklenen resimleri (Albümdeki tüm resimleri değil) toplu seçme olanağına sahiptiniz ve toplu link alabiliyordunuz..

Ama artık bu söylediklerimin hiçbiri mümkün değil.. Sistemini değiştirdiği günden bugüne kadar toplu link alma olayını bulamamıştım fakat şu an buldum..

Yalnız bu toplu link alma olayı benim için yeterli değil.. Niye derseniz eğer, yüklenen resimlerde toplu link malesef alınmıyor halen.. Yalnızca albüm içinde tek tek seçim yaparak toplu link alma eylemini gerçekleştirebilirsiniz.. Bu da linkleri tek tek kopyalamak kadar zaman alır kanımca.

Birde yeni keşfime göre kendi hesabınızda dilerseniz eğer photobucket'i eski formatına dönüştürme imkanınız var.
Onda tüm bahsettiklerimi zaman harcamadan yapabiliyorsunuz ve bu da çok resim yükleme işlemlerinde oldukça kolaylık sağlayacaktır.

Şimdi geçelim anlatım işlemine :)

Eğer YENİ FORMAT dan vazgeçmem diyorsanız, toplu seçim ve toplu link alma işlemi aynen şöyle;

1. Link alacağınız albüme gelin ve o albümdeki resimlerin üstünde "Organize" yazısı var ona tıklayın..

2. Tıkladıktan sonra farkedeceksiniz ki Organize yazısının yerini "Exit Organize" yazısı almıştır.. Tabi buna tıklamayın şu an düzenleme modundayız çünkü :) Ve bu konumda iken Resimleri CTRL tuşuna basılı tutarak mouse yoluyla hangi resimlerin topluca linkini almak istiyorsak o resimleri seçelim.. Resimdede göreceğiniz üzere seçili resimler mavi çerçeve renginde oluyorlar..

3. Düzenleme moduna geçtiğinizde albümdeki resimlerin altında, verdiğim örnek resimdeki gibi işlem yapma ayarı çıkacak.. Tabi taşıma silme etiketleme gibi işlemleri yapabileceğiniz gibi, aynı zamanda "Link" yazan yerden seçtiğiniz resimler için toplu linkte alabiliyorsunuz..

4. Vee toplu link alma ekranımız.. Hiç forumdaki resim ekleme butonuyla uğraşmadan, yada resimleri kodları arasına eklemeyle uğraşmadan, örnek resimde gösterdiğim kısımdan hazır halini toplu olarak kopyalayıp forumda konu açma ekranına eklemeniz ve konunuzu açmanız yeterli olacaktır

Eğer ESKİ FORMATA geçmek istiyorum diyorsanız işlem aynen şöyle;

1. Eski formata geçmek içi sayfanın sağ üst kısmında kullanıcı adınız hemen altında şöyle bi yazı olacak; "Switch back to the original Photobucket" bu yazıya tıklamalısınız..

2. Gelen ekranda sizden neden eski görünüme geçmek istediğinizi soracak.. Burada yapacağımız işlem "I don't like the new Photobucket's look and feel" i seçmek. Anlamı şudur; "Ben photobucket yeni görünümünü sevmiyorum" Ve devamında hemen altta size bi soru soruyor, "Can we contact you about your new Photobucket experience in the future?" buna "Yes" yada "No" demenizi istiyor.. Bu sorunun anlamı şudur; "Gelecekte yeni photobucket deneyimi hakkında size tekrar başvurup başvuramayacağı" ki bu hakkınız her zaman saklı olsun belki yenisinde istediğiniz gibi yenilemeler olursa tekrar geçiş isteği duyabilirsiniz.. Bu yüzden "Yes" seçeneğini seçmenizi öneriyorum.. Ve daha sonra "Switch Back" tuşuna basarak eski formata geçiş yapabilirsiniz..

Eğer ESKİ FORMATA geçtiyseniz, toplu seçim ve toplu link alma işlemi yapmak istiyorsanız işlem aynen şöyle;

1. Resimleri Upload ettikten sonra gelen ekranda hiç resimleri tek tek seçmenize gerek yok.. Örnek resimde kırmızı kutuyla seçtiğim yazıdaki gibi, "Select All / Unselect All" yazısının başındaki kutuya tık koymanız yüklediğiniz resimleri seçili hale getirecektir..

Not: Yüklediğiniz resimler seçilir albümün tamamı değil ki bizim zaten işimiz yüklediğimiz resimlerledir..

2. "Select all/Unselect all" yazısının hemen yanındaki "Choose action (İşlem Seç)" yazısı yanındaki oka tıklamanız ve açılan küçük pencerede "Generate link codes for selected" seçeneğine tıklamanızdır..

3. Seçtiğiniz "Generate link codes for selected" işleminin ardından örnek resimdeki gibi bir pencere gelecek ve göründüğü üzere seçtiğim kısımdaki kodları içindeki linkler işinize yarayacaktır..

Ve işlem bu kadar kolay gelsin :)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Photobucket temayı değiştirdiğinden beri ben de pek kullanmıyordum. Geri dönüş işlemi gayet güzel olmuş. Konu da çok detaylı ve güzel anlatılmış. Emeğine sağlık, teşekkürler.

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Güzel olmuş @SizinSesiniz eline sağlık kardeşim :)
Bu yeni görünümle ilgili seçim yaparak toplu link alma yöntemi
Ben eski versiyonuna döndüm o daha pratik geliyor bana :)

Düzenleyen yönetici:

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
resim linklerini toplu halde nasıl görebilirim ?

Photobucketten mi aldın linkleri :)
Bu konunun ilk sayfasında anlattım canım :)
Eğer yeni versiyondaysan toplu linki resimleri tek tek seçerek alabiliyorsun
Eski versiyona dönüpte tek bi tıkla yüklenenlerin tüm linklerini toplu halde görme imkanın var

cemree

=)=)
V.I.P
Önce üye oldum sonra resimleri yükledim ve şimdi tek tek gösteriyo yazdıklarınız inceledim ama anlayamadım canım eskimi yenimi bir fikrim yok ilk defa kullanıcam