Teröristlerin kimlikleri belirlendi

Melek

Özel Üye
Özel üye
Teröristlerin kimlikleri belirlendi
Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK üyeleri arasında çıkan çatışmada, 2 terörist ölü ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, Bağdeğirmen köyü Alakum mezrası yakınlarında, güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK üyeleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada, 2 terörist ölü ele geçirildi.

Teröristlerle birlikte 2 uzun namlulu silah ele geçirilirken, teröristlerden birinin Silvan sorumlusu olduğu belirtildi.

BİR'İNİN KİMLİĞİ BELİRLENDİ
Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, ölü ele geçirilen 2 teröristten 1'inin kimliği belirlendi.

Alınan bilgiye göre, Bağdeğirmen köyü Alakum mezrası yakınlarında çıkan çatışmada, güvenlik güçlerince ölü ele geçirilen teröristlerden birinin Silvan doğumlu, "Baran" kod adlı Erdal Sezgin olduğu tespit edildi.

Silvan Devlet Hastanesinde otopsileri yapılan teröristlerden diğerinin ise Suriye uyruklu olduğu öğrenildi.

Öte yandan, teröristlerin üzerinde ele geçirilen cep telefonu kayıtlarından, bu kişilerle iletişim kurduğu belirlenen Mehmet E, güvenlik güçlerince gözaltına alındı.

1 ERİN ŞEHİT EDİLDİĞİ SALDIRIYI GERÇEKLEŞTİRMİŞLER
Diyarbakır"ın Silvan ilçesinde ölü ele geçirilen 2 teröristin, 1 erin şehit edilmesi saldırısını gerçekleştirdiği belirlendi.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, bölgede huzur ve asayişin teminine yönelik yürütülen operasyonda, 9 Haziran 2006 günü saat 22.45 sıralarında Silvan ilçesi kırsalında 3-4 kişi oldukları değerlendirilen terörist grubun, güvenlik güçlerinin "teslim ol" uyarısına ateşle karşılık verdiği belirtildi.

Örgüt mensuplarınca açılan ateşe güvenlik güçlerinin karşılık vermesi sonucunda 2 teröristin 1 adet M-16, 1 adet kalaşnikof marka piyade tüfeği ve sırt çantalarında taşıdıkları çok miktarda mayın ve patlayıcı madde ile ölü olarak ele geçirildikleri ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:

"Yapılan ilk incelemede söz konusu örgüt mensuplarının 10 Nisan 2006 tarihinde Silvan ilçesinde 2 adet uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu çöp araçlarının zarar görmesi ve basma düzenekli bir mayının patlaması sonucu da 1 erin şehit edilmesi saldırısını gerçekleştirdikleri tespit edilmiştir.

Güvenlik güçlerimiz, halkımızın huzur ve can güvenliğini sağlamaya yönelik çalışmalarını sürdürmektedir."
 
Top