Temel

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Temel Dursuna soruyor:

-Ula Dursun sen oruclu iken kac hamsi yersun? Dursun: -Valla 100 tane yerum. Temel: -Olur mu ula ilk hamsiyi yediginde orucun bozulur, diger 99'u sayilmaz. Dursun bunu kafaya takiyor. O da yine yolda gordugu Idris'e soruyor: -Ula Idris sen oruclu iken kac hamsi yersun? Idris: -Valla 50 tane falan. Dursun: -Ula 100 tane yeseydun saa birsey anlatacaktum.is.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Temel bir gun bir hazine bulur

ve bir tasın altına saklar. Millet anlamasın diye taşın üzerine "bu taşın altında kesinlikle hazine saklı değildir" yazar. Bir kac gun sonra idris oradan gecerken tası gorur yazıyı okur süphelenir taşı kaldırır altındaki hzaineyi bulur ve alır. Taşı tekrar yerine koyar ve taşın üstüne şu yazıyı yazar " Bu taşın altındaki altınları kesinlikle idris almamistur"

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Ula, bu usaklar niye kosayi

Temel ile Idris'in canları sıkılmis ve stadyuma gitmisler. Atletler kosarken aralarında su konusma geçmis: -Ula, bu usaklar niye kosayi? -Biri birinci gelecek, madalya alacak. -Peki öbürleri niye kosayi?

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Bana bir fvisku

Temel Londra'da otelin birinin odasında kara kara düşünüyor.'ulan' diyor
__Ben asağıdan içki isterken laz olduğum anlaşılır mı acaba? Geçiyor aynanın karşısına ve prova yapıyor....
__Bana bir fvisku,,,,,yok böyle anlarlar
__Bana bir raki......'yok' diyor 'böyle de anlarlar'
__Bana bir bira....Tamam diyor böyle iyi anlamazlar...... Ve aşağıya iniyor Masaya dirseklerini dayıyor ve sesleniyor. Barmen bana bir bira. Barmen Temeli biraz süzdükten sonra soruyor:
__Birader sen laz mısın?
Temel:___uuuy nasıl anladın diyor;
__burası resepsiyon bar karşıda,

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Bak Temel.Pokerde amac Aslari

Temel bir dostunun evindeki poker partisine davet ediliyor.Soruyorlar kendisine.Poker bilmedigini soyluyor.Ev sahibi temeli yanina cekiyor:
__Bak Temel.Pokerde amac Aslari.Papazlari,Kizlari falan uyumlu olarak biriktirmeye calismaktir.Tum kagitlari Kupa Flos;u keser. Temel meraak ediyor:
__Kupa flos ne demek oluyor?
__Kupa flos cok muthis bir eldir.Kupa 10,kupa vale,kupa kiz,kupa papaz ve kupa aisndan olusur.O eli bulana KARIMI BILE VERIRIM. Neyse geciyorlar bir masaya oyunu seyrederlerken birisinin isi cikiyor Yerine Temeli oturtuyorlar.Kagitlar dagitiliyor.Temel ilk karti aciyor Kupa as.ikinci,kupa kiz,kupa 10,kupa papaz veeee kupa vale. Birinci oyuncun nunda eli iyi olacak ki REST diyor. Ikinci PAS,ucuncu de PAS sira Temelde Temel ev sahibinin kulagina egilip soruyor:
__Ha senun kari hangisidur daa?
__Karsi masada oturan sarisin.. Temel dusunuyor veeee konusuyor:
__Bu da PAS....

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Temel cok zengin ayrica prestiji de saglam.

Birgun otelin birinin kral dairesinde ummadik birsey oluyor.Temel altina kaciriyor.temel pantolonun fazla kirlenmedigine seviniyor ama corap batmis.Simdi komi'yi cagirsa rezil olacak.en iyisi diyor pencereden asagi atayim.Corabi pencereden sallarken elinden kaciyor ve tavana carpip yere dusuyor.Eyvah.Tavan mahvold Caresiz artik komi'yi cagiriyor.Komi iceri giriyor. Temel:
__Su tavandakini temizle sana bir maasin kadar avans vereyim. Komi cok saskin sekilde cevap veriyor:
__Sen onu oraya nasil yaptigini soyle ben sana iki maasimi vereyim.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Temel gazla etrafta polis falan yok.

Temel'le Dursun kamyona 6 metre yuksekliginde esya yuklemisler.Istanbula goturuyorlar.Giderken 100 metre ileride bir kopru gozlerine carpmis.kopru yuksekligi 4.50 m. belirtilmis.Temel arabayi kopruye 15 metre kala yavaslamis. Dursun etrafa bakmis.Temel'e:
--Temel gazla etrafta polis falan yok.

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Pilmeeeeem

Simdi efendim bizim Karadenizli vatandaslarimizdan birisi (yani Temel) oldukca siddetli bir ishale yakalanmis ve hastaneye gitmis. Tabii ilk muyaneyi yapan doktor bakmis ve hemen dahiliye bolumune sevketmis. Is bu ya bizimki her nasilsa evraklar karisip dahiliye yerine psikiyatriye yatirilmis. O da ne oldugunu anlamamis ya.. Aradan soyle 1-2 hafta gecince sevki yapan doktor psikiyatri bolumunde bir arkadasini gormeye gitmis. Tam cikiyormus ki bizim Temel orada... - Yahu , demis. Sen ne ariyorsun burada. - Pilmeeeeem. Beni buraya yatirdilar - Eeeee... n'oldu? Ishalin gecti mi bari? - Yok canim. Ayni hizda devam ediyor. Ama artik kafama takmiyorum !

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Temel universite sinavina girmis.

Her soruda yazı-tura atarak cevapları vermis. Iki saat sonra ogrencilerin cogu sınav kagıdını verip salonu terk etmis, Temel hala yazı tura atiyor. Ogretmen gelmis basına dikilmis: - Temel hepsini yazi tura atıyorsun, hala bitiremedin mi? Temel: - Hocam bir saat once bitirdum. Simdi da cevaplarımı kontrol edeyrum!

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Temel binanin altinci katindan düsmüstü.

Hemen etrafina bir kalabalik toplandi ve Temel'in üzerine egilip sordular: -Ne oldu? Temel zorlukla konustu: -Vallahi pilmeyrum. Ben de simdu geldum...