Temel. çoban ve çobanın koyunu

Anelka

Üye
Temel küçük bir çocukken Avrupaya gider, en iyi okullarda okur, çok iyi bir eğitim alır, şivesini düzeltir ve iyi bir iş adamı olur. Geçen bu zaman zarfında estetik te olarak yepyeni bir görünüm kazanır. Aradan geçen uzun yıllardan sonra memleket özlemi dolayısıyla memleketine gitmeye karar verir ve yolara düşer. Keyifli bir yolculuk olsun diyerek özel otosu ile gider. Bursa dolayların geldiğinde bir çoban ve koyunları görür. Çobana yaklaşır ve gayet kibar bir eda ile selam verir ve bir müddet konuştuktan sonra çobana
-Buarada kaç adet koyun olduğunu hiç saymadan bilirsem birisini bana veririmisin der
Çoban bileceğini tahmin etmz ve olur der. Temel
-Burada 141 adet koyun var der. Çoban hayret eder çünkü Temel bilmiştir.
-Nerden bildin hemşerim, ama sözüm söz al istediğini demiş.
Temel oaradan bir tane kucaklamış tam giderken arkasından bağırmış.
-Dur hemşerim ben senin nereli olduğunu bilirsem o aldığını geri bırakır mısın demiş.
Temel hayre etmiş, karadenizli olduğunu bilmesine imkan yoktu, çünkü karadenizliden çok bir İstanbul beyefendisi gibi idi. Tamam bil dedi çobana temel
-Hemşerim sen karadenizlisin demiş çoban. Temel hayret etmiş ama sornadan da edememiş.
-Tamam hemşerim bildin ama nasıl bildin demiş.
-Nerden olacak hemşerim, o kadar koyunun içinde tuttun benim çoban köpeğimi götürüyorsun