Tavşan,Tilki,Kurt Masalı

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Tavşan,Tilki,Kurt Masalı

Günün birinde yemyeşil ağaçların olduğu içinden masmavi ırmakların aktığı gökyüzünün bembeyaz bulutlarla süslü olduğu ve içinde çeşit çeşit çiçeğin filizlendiği ve hayvanların neşe içinde yaşadıkları bir orman varmış

Bu orman da yaşayan akıllı mı akıllı yaramaz mı yaramaz gözü kara mert bir tavşan varmış.Tavşan ormanda hergün geziyor ,ormandaki güzel otları yiyor,dereden suyunu içiyor ve neşe içinde durmadan oradan oraya koşuyormuş ormanda yaşayan tüm canlılar tavşanı çok seviyor onun mutluluğundan kendileri de mutlu oluyorlarmış günler böyle hızla akıp giderken ormana dışarıdan yabancı bir tilki gelmiş ve tilkiyide kurt takibe almış ormanın diğer canlıları bu sonradan gelen iki kişiyi zamanla tanımışlar ve zamanla kurdu çok sevmişler kurt ihtiyacı kadar yiyor ,içiyor ve hayatını devam ettirmeye çalışıyormuş fazlasında gözü asla yokmuş ve bu davranışları diğer hayvanlar tarafından saygı topluyormuş ,ormanın sakinleri tilkiyi de zamanla tanımışlar ve oynadığı türlü oyunları görüp ondan nefret etmeye başlamışlar çünkü tilki hergün birini kandırıyor ve kendini diğer hayvanlardan akıllıo sayarak onların haklarını gaspediyor ve her zaman daha fazlasını istiyormuş.
Yine günlerden bir gün tavşan neşe içinde ormanda gezinirken tilkiyi görmüş ve tilkinin kötü namını duyduğu ve bildiği için ondan çekinmiş tilki ne söylerse söylesin onun söylediklerine kanmayacağına kendi kendine söz vermiş ,ama tilki bu ne yapacağı belli olur mu?
Tilki-Merhaba tavşan kardeş
Tavşan-Merhaba
Tilki-Ben öyle bir dolaşmaya çıktım ama ne kadar uzağa gittiğimi farketmedim çok uzaklara gittiğimi yeni anladım ,yani anlayacağın yolumu kaybettim der
Tavşan-Ne yapabilirim
Tilki-Beni ırmağa götürürsen yolumu bulabilirim yoksa ben burları bilmiyorum sonra kayboldum ne yapalım demiş
Tavşan çok yardımsevermiş ve iyilik yapmayı çok seviyomuş tilki nin bu durumuna üzülmüş kendi kendine aslında tilıkinin o kadar da kötü olmadığını düşünmüş ve ona yardım etmeye karar vermiş yolda giderlerken tilki tavşanla sohbete koyulmuş çok samimi bir sohbet açılmış tilki neden bu ormana geldiğini başına gelenleri anlatmış artık tavşan tilki ye gerçekten inanmaya başlamış oda nerde oturduklarını ailesini neler yaptığını anlatmış ve sonunda ırmağın kenarına gelmişler ve tilki tavşana teşekkür ederek ,bu borcu nasıl ödeyebileceğini sormuş
Tavşan kendisine karşı bir borcunun olmadığını ama daha dikkatli olması gerektiğini söylemiş ve oradan sonra ayrılmışlar.

Tilki sinsice uyguladığı planın sonunu düşündükçe içinden kıs kıs gülüyormuş .
Ve gece olmuş tilki yavaş ve dikkatle tavşanların evine doğru yola koyulmuş tilki kurdun onu izlediğinin farkında bile değilmiş ama yolun başından beri kurt onu takip etmekteymiş tilki artık tavşanların evinin önüne gelmiş ve kafasını tavşanların evinin içine sokmuş kurt aslında olayın böyle gelişeceğinden habersizmiş yalnızca diğer hayvanların tilkiden yakınmalarını ve tilkinin ormanın huzurunu kaçırdığını duymuş tilkiyi o yüzden takip ediyormuş ama şimdi kendisini farklı bir durumun içerisinde buluvermiş ve ne olduğunu anlamakta o kadar geç kalmamış tilkinin tavşanların evine saldırdığını anlayınca ani bir hareketle tilkiyi belinden yakalayıp yere atmış sonra bidaha saldırmış tilki artık iyice afallamış sesleri duyan tavşanlar uykularından uyanıp hemen dışarıya çıkmışlar ne görsünler tilki alttan Kurt üstte bir boğuşma ve bir türlü birbirini bırakmıyorlar tilkiyi iyice hırpaladığını anlayan kurt onu birden bırakmış ve tilki hızla oradan kaçmış.
Tilki gittikte sonra Tavşan bugün yaşadıuğı olayı Kurda anlatmış ve yanıldığını anlamış kurda teşekkür etmil.
O geceden sonra tilkiyiormanda bir daha gören olmamış ve orman eski mutlu günlerine geri dönmüş.