Tarihte Türkler ve Türk Devletleri

yesim434

Hayat bir kitap ve henüz okumadığım binlerce sayfa
V.I.P
Bizim milletimiz derin bir geçmişe sahiptir. Bu düşünce bizi elbette altı, yedi asırlık Osmanlı Türklüğünden Selçuk Türklerine ve ondan evvel bu devirlerin her birine eşit olan büyük Türk devletine kavuşturur....
işte bu düşünce, Türk milletinin varoluşundan sonsuza kadar yaşayacağına olan inancın ifadesidir. Gerçekten de Türkler, tarihin en eski devirlerinden itibaren millet ve devlet olarak varolmuşlar ve insanlığa pek çok medenî katkılarda bulunmuşlardır.
Tarihte bazı toplumların, belki de bir defa yaşadıkları ihtişam çağını, Türkler defalarca yaşamışlardır

Tarihte kaç Türk Devleti kuruldu sorusu Tarihte kurulan Türk Devletleri kronolojik sıraya göre listelemek daha doğru olacaktır. 16 Türk Devleti Ve Kurucuları. Tarihte Türklerin kurduğu ilk devlet olarak bilinen Büyük Hun İmparatorluğu, M.Ö.220 yılında Teoman tarafından kurulmuştur.

Nuri Yağcı
 

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Dünya tarihinden Türkler çıkarıldımı çok büyük bir boşluk oluşur. Türkler kahramanlıkları, adil olmaları ve İslamiyete hizmetleriyle takdir edilmiştir. Asla esareti kabul etmeyen Türkler en son Kurtuluş savaşıyla birkez daha yok edilemeyeceğini ispatlamıştır.
 

yilmaz27

zaman akip gider durulmadan
Özel üye
Türkler Türkler ah Türkler ah su Türkler seven Türkler Sevilen Türkler efendim Türkler hakkinda ne cok sey yazilmis

Dünyanin basina bela bela Türkler Ben ya ben Ben Türkleri vede Türk uluslarini ❤️❤️❤️❤️ Cok seviyorum
NE MUTLU TÜRK üm DIYENE
 
Top