Soruyorum size ... :D

soruyorum size ... :D

• Evet.

Oy: 3 20.0%
  • Hayır.

Oy: 8 53.3%
  • Bilemiyorum.

Oy: 4 26.7%

• Toplam katılan
    15

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Bir dokunuşa, bir bakışa, bir sese, bir işarete muhtaç olmadan, onu besleyecek bir bedene, bir vaade, bir ümide ithiyaç duymadan, tek başına da sürebilecek kadar güçlü bir sevgi mi aşk ???​

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bilemiyorum seçeneğini işaretliyorum ama konu ile ilgili yorumumu da yapayım.

Bahsedilen şey iki kişinin arasındaki aşk ve sevgi ise aşkın yerini zamanla sevgi/saygı alır. Aşk biraz da ulaşamamktan kaynaklanan özlem duygusuna dayalı ve hatta heran kaybetme riski olan durumlarda oluşan bağlılık gibi geliyor bana. Valla tek başına da sürdürülebilir ama bir süre çok uzarsa işler tersine de dönebilir :)

Sevgi ise artık ulaşılmış olan kişiye duyulan histir bağlılık veya saygıdır. Olması gereken de budur sanırım.

Bir de ulaşma isteğinin had sayfaya ulaştığı durumlarda (bahsi geçen kişiye duyulan aşk değil) tasavvufi aşka yönelebilir insan.

incikk

Üstat
Ne yazıkki bu kdr güçlü değil insan sevdiğini sadece birgün bile görmiyince takıntı yapıyo acaba nerde napıyo vs vs. yani ne görmden ne sesini duymadan yürümüyo artk aşklar

merakettim

Homo Sapiens Sapiens
Özel üye
Eğer sizin için tek kadın o ise evet.Lakin kadınlara nasıl baktığınız da cevapta parazit oluşturur.
Ben evet diyorum.:)

LoSt_LoVe

Forum Onuru
Bence aşk dediğimiz göreceli bir kavram.Tarihe damgasını vurmuş bir sürü olay mevcut.Mecnunun aşkımı ferhatın aşkımı hepsininde kendi sebepleri nedenleri inançları vardı.Bence Mercimek için aşkın tarifi bu.Tarif edebilecek kadar güzel bir şeyler ya yaşadın yada nefret ettin ama sonuçta sen kendi içinde aşkın tarifini yapmışsın.Ben bilemiyorum dedim çünkü ne olduğunu gerçekten bilmiyorum.

TheBiber

Yukarı Bak
Özel üye
Hayır değil bence, aşkın beslenmesi lazım başka faktörlerin olması lazım yoksa aşk tek başına bence yıpranmaya çok müsait