Sık Sık Tatlılıkla Gülümseyin

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Sık sık tatlılıkla gülümseyin

Gülümsemek için fazla şeye gerek yoktur, sadece gerçekten kim olduğunuza şöyle bir göz atın. Ipu en harika tarafı geri dönüşü de aynı oluyor. Eğer, hafif ve tatlı bir gülümsemeye devamb vakit ayırır ve kendinizi dinlerseniz kim olduğunuzu fark edersiniz: Tanrı sevgisi ile yaratılmış biri.

Gülümsemenin büyüsü burada bitmez. Sizin içten gülümsediğinizi gören diğer insanların içinde bir şeyler kıpırdar. Gülümseme bulaşıcıdır ve bunu mümkün olduğu kadar çok insana bulaştırmanızda bir sakınca yoktur.

Vermekle almanın aynı şeyler olduğunu anlamanın en basit yolu sevgiyle gülümsemektir. Böyle bir gülümseme birileriyle paylaşıldığında yüreğinizin ferahladığını hissetmemek olanaksızdır. Karşınızdaki insanın içindeki veya doğadaki güzelliği görerek gülümsediğinizde, kendinizi güzel hissetmeye başlarımız. Bu gülümseme egzersizlerini deneyin ve sonuç aldığınızı göreceksiniz.


"Ben sevgiyle yaratıldım," diyebilirsiniz. Gülümsemelerinizle gelen ve tüm benliğinizi saran duygulara kucak açın.

Bugün insanlara gülümsemek için zaman ayırın.
Bunun için iyi bir şeylerin olmasını beklemeyin.
İçinizde kendini dışavurmak isteyen bir sevinç olduğu için gülümseyin.
Siz bu sevincin farkında olmasanız bile, o orada ve gülümsemeniz onu
fark etmenizi sağlayacak bir pencere olacak.
Tıpkı havasız bir odaya temiz hava dolması için açtığınız pencere gibi,
kederli düşüncelerinize mutluluk getirmesi için gülümseyin.
Gülümseyişlerinizin diğer insanları nasıl etkilediğini görmek bile her şeye değer.​

Bazıları, "İyi ama benim gülümseyecek bir şeyim yok ki, şu yaşantıma bir bakın. Her şey korkunç," diyebilir. Yaşantınız öyle olabilir çünkü, siz şansızlığınıza odaklanmışsınız. Eğer gülümseyecek bir şeyinizin olduğuna inanmıyorsanız, olmaz. Oysa, her zaman gülümseyecek bir şeyleriniz olduğunu anlarsanız, hayatınız değişecektir. Bu size mantığa aykırı gibi gelebilir, yine de gülümseyin, en azından gülümseyecek bir şeyiniz olur.

İyi bir neden olmasa da gülümseyin ve gülümsemek İçin en İyi nedeni keşfedin: Neşe ve huzur her zaman içinizde yaşar.kaynak: Lee L. Jampolsky, Gülümsemek de Bir Sanattır
 

patik

Özel Üye
Özel üye
Aylarca süren bronşitimden sonra daha iyi anladımki şöyle derinden bir nefes alabildiğini farketmek dahi gülümsemek için yeterli bir sebep. Ve gerçekten gülümsemek bulaşıcı. Test etmek bedava.
 
Top