Sigaranın İstisna Olacağı Yerler

LoSt_LoVe

Forum Onuru

19 Temmuz'da başlayacak olan tam dumansız hava sahasına kavuşmak için son 4 gün.. Özel alan şartı olan işletmelerde sigara içilebilecek.

Sigara yasağının yürürlüğe girmesine 4 gün kaldı. Türkiye'de kapalı alanlarda 19 Temmuz'da başlayacak sigara yasağı, yasanın "istisna" kabul ettiği yerlerde uygulanmayacak. "Özel alan" şartının sağlanması halinde yaşlı bakımevleri, ceza infaz kurumları, ruh ve sinir hastaneleri, oteller ve dış hat seferi yapan vapurların güvertelerinde sigara içmek serbest olacak. Ancak sigaraya izin veren kurumlara 560 TL'den 5 bin 600 TL'ye kadar ceza uygulanacak. Kahve, lokanta, bar gibi kapalı mekanlarla, taksi, otobüs, dolmuş ve tren gibi toplu taşıma araçlarında sigara içenler ise 69 TL ile cezalandırılacak. Ayrıca açık havadaki spor, kültür sanat ve eğlence faaliyetlerinde de sigara odaları tesis edilirse izin verilecek.

ESNAF: SÜRE VERİN

Sigara ve Sağlık Ulusal Komitesi Başkanı Prof. Dr. Elif Dağlı, yasanın uygulanmayacağını düşünen işletmelerin hiçbir hazırlık yapmadığını söyledi. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken ise yasakla esnafın zor durumda kalacağını belirterek, sürenin uzatılmasını istedi. (Takvim)

Gizemli Cadi

Forum Gururu
Sigara yasağının gelmesiyle insanlar cafe, bar gibi kapalı alanları tercih etmeyecekler..ve evlerinde oturacaklar..Olan işletmelere olacak bence..
Böyle bir yer biliyorum yasak gelene kadar %100 dolu olan mekan şu anda sinek avlıyor..Bu alanda olan bir işletme özel hava filtresi yaptırıp bu işi çözmüş durumda ..Sinek avlayan bu mekanda bu işletme nerdeyse %100 dolu..Tabii bu filtreyi yaptırmak oldukça maaliyetli bir işmiş..Kendi kendini zor işeleten işletmelere şimdi birde bu çıktı..:D

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
işyerlerinde iş potansiyelinide düşürecek bir adım sigara içen çalışanın aklı sürekli sigarada kalacak iş düsünemez hale gelecek dısarı çık içeri gir mesai bitmiş iş yok :D

madleex

Üye
Ben içmediğim için içenler düşünsün içenlerde içmese olmuyo sanki siz içiyosunuz diye yanınızdaki içmeyenleride etikiliyosunuz...kızmayın boşuna bana sigara içenler