sessizlik ve doğa tertemiz buyrun abant

LoSt_LoVe

Forum Onuru
h.jpg

Bolu’nun 32 km güneybatısında, Mudurnu ilçe sınırlarında yer alan göl. Abant Gölü, ormanlar arasında doğal güzelliklere sahip bir set gölüdür. Abant Gölü, güneyinde yükselen Abant Dağlarından kopan parçaların vadiyi tıkaması sonucu oluşmuştur. Deniz düzeyinden 1328 m yükseklikteki Abant Gölü’nün derinliği ortalama 10-15 m’dir.

Abant Gölü, Abant ve Mudurnu sıradağları arasında yer alan oval bir çukurluk içindedir. Bu çukurluğu çevreleyen yamaçlar çoğu yerde diktir. Gölün kenarındaki arazi, çok yerde kumlu boz renkte, sert kalkerden oluşur. Abant Gölü, eriyen kar suları, yağışlarla oluşan derecikler ve Çepni Deresi’yle beslenir. Gölün fazla suları Bolu Suyu’na katılır ve Devrek Çayı ile birleşir.

Abant Gölü, her mevsim ayrı güzelliğe sahip, geniş ve gür orman örtüsüyle bir doğa harikasıdır. Göl, ender yetişen su bitkilerinden sarı ve beyaz nilüferleriyle ünlüdür. Abant Gölü’nün bütün kıyılarında bu çiçekler görülebilir. Gölde bulunan ünlü Abant alabalığı ve çevresindeki ormanlık arazide yaşayan geyikler ayrı bir güzellik katar.

Modern turistik dinlenme tesisleri, lokantalar, piknik alanları ve otellerin yer aldığı Abant Gölü, tertemiz havası ve eşsiz manzarasıyla özellikle yaz aylarında çevre illerden ziyaretçi akınına uğrar.

ben gittim ve test ettim gerçekten müthiş.ama gölde yüzemezsiniz yasak.

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Buyuk-abant-genel-2.jpg

Deniz seviyesinden 1327 m yükseklikte, volkanik patlamalar sonucu oluşmuş, etrafı dağlarla ve çam ormanlarıyla çevriyli bir kenar gölü ve hemen kıyısında beş yıldızlı konforuyla, Türk misafirperverliğimi gerçek anlamda hizmete dönüştürmüş bir otel
“BÜYÜK ABANT OTELİ”

Tertemiz havası, yeşil doğası ve inanılmaz güzellikteki manzarasıyla Ankara, İstanbul ve Bolu’ya ulaşımı en kolay ve en yakın doğa merkezi olan Abant’ın muhteşem görüntüsü hem ruhunuzu hem bedeninizi dinlendirecek. Üstelik, eğer Abant’tan ayrılabilirseniz, Gölcük, kartalkaya ve yedigöller gibi doğa harikalarıyla çevrelenmiş Bolu’yu da günübirlik gezebilirsiniz.

buyukabantbolu01.jpg

Büyük Abant oteli:

1 kral dairesi,
20 suite,
43 göl manzaralı,
49 orman manzaralı,
2 özürlü,
toplam 115 odaya sahiptir. Uydu yayınlı TV, DigiTürk yayınları, minibar, emanet kasa, suitelerde jakuzi, merkezi ısıtma, uluslararası direkt telefon ve saç kurutma makinalı odalarıyla yılların getirdiği, köklü bir hizmet anlayışının yenilenmiş yüzüdür...

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Abant görmek isteyenler için doğal güzelliği zengin hoş bir yer. Yazın ve kışın olmak üzere bir kaç kez gittim ikisinin de tadı başka. Bir gece kaldım ve gece kar yaparken gölü izlemek harika ;)