Serdar Özkan' ın Yeni Kitabı: Rumi'nin Bildiği Aşk

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Serdar Özkan' ın Yeni Kitabı: Rumi'nin Bildiği Aşk

Serdar Özkan' ın Ekim 2013' de çıkacak yeni kitabı, Rumi' nin Bildiği Aşk...

Rumi' nin Bildiği Aşk' tan Satırlar...

`Sevilmek ile sevmenin arasındaki fark, ağaç ile gölgesi arasındaki fark gibidir. Ağaç sever, yakıcı güneşe kendini siper edip sana gölgesiyle rahat ve huzur verir.

İşte sevilmek, ağacın gölgesidir. Sevmek ise ağaç olmaktır. Güneş battığında gölge kaybolur, ama ağaç kalıcıdır, karanlık çökünce yok olup gitmez.`

ayrac.gif

Hayat döngüsünde baş ile son aynıdır. Allah’tan gelirsin ve Allah’a dönersin. Peki ya ortası? Ya bu dünya? Başlangıç ve sonda Allah var da, ortada yok mu? İşte tasavvuf, Allah’ı ortada da bulma sanatıdır.”

ayrac.gif

“Tasavvuf, bilmek değil, bilmemek sanatıdır. Bildiklerinle ortaya çıkmak değil, bilakis bilmiyormuş gibi görünme sanatıdır. Benlik değil, hiçlik sanatıdır. Büyüme değil, küçülme sanatıdır. Kendini üstün hissetme değil, tam tersine, kendini unutma sanatıdır. Herkese el öptürme değil, herkesin kalbini öpme sanatıdır.”

ayrac.gif

"Tasavvuf bilmek değil, bilmemek sanatıdır. Bildiklerinle ortaya çıkmak değil, bilakis bilmiyormuş gibi görünme sanatıdır. Benlik değil, hiçlik sanatıdır. Büyüme sanatı değil, küçülme sanatıdır. Kendini üstün hissetme değil, tam tersine, kendini unutma sanatıdır. Herkese el öptürme değil, herkesin kalbini öpme sanatıdır. Okuma, yazma ya da konuşma sanatı değil, yaşama ve tatma sanatıdır."

6Zr36To.jpg

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
aşk konulu kitaplar pek ilgimi çekmezdi vadideki zambak dışında,lakin her kalp kendi şarkısını söyler adlı kitabı okudum aşkı gördüm...herkese tavsiye ederim.

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Serdar Özkan' ın her kitabı beni şaşırtıyordu, her okuduğum kitapta, bir sonrakini merak ediyordum.
Bu kez "Rumi'nin Bildiği Aşk" ın isimdeki ve Arka Kapaktaki farklılık sebebiyle "Kayıp Gül" serisinden farklı bir kitap olduğunu düşünmüştüm. Büyük Yanılgı!
Serdar Özkan yine beni şaşırtmayı başardı :) İyide oldu çünkü ben en son kitabının devamı olmasını bekliyordum iyiki de önceki kitaplardan izler taşıyor :)

Rumi'nin Bildiği Aşk adlı kitabı ancak "Kayıp Gül" serilerini okuyan daha iyi anlar...
Şöyle ki, Rumi'nin Bildiği Aşk'ı ancak "Aşkın Resmi"ni okuyarak anlayabilirsiniz,
"Aşkın Resmi" ni, "Ekim Yağmurları"nı okuyarak,
"Ekim Yağmurları" nı ise Kayıp Gül'ün ta kendisini okuyarak....

Eğer "Kayıp Gül" serilerini okumadıysanız, bu kitaba hiç başlamayın derim!!!

Kitaba yeni başladım. Kitaptan cümlelere zaman zaman yer vericem burda. Şimdilik kitap hakkındaki ön düşüncelerim bunlar :)

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Farkında olalım olmayalım, hepimiz bir kitap yazıyoruz aslında. Kitabımız, yaşadığımız hayat. Yaşadığımız her gün, bir sayfa. Hayatımızdaki her dönemeç, bir bölüm. Ve bu kitabı her gün, hiç durmadan yazıyoruz.

Peki hayatımızın sonuna geldiğimizde, yani kitabımız bittiğinde, nasıl bir kitap olacak bu? Okuyanların kalplerine dokunacak mı? İnsanların içine yaşama sevinci, mutluluk, neşe dolduracak mı? Yoksa daha önce milyonlarca kez yazılmış, sıradan bir kitap mı olacak? İçinde bencillik, kıskançlık, çekememezlik, kibir, yalan, aldatma mı olacak? Yoksa sevgi, merhamet, sabır, dürüstlük, cömertlik, sadakat ve hoşgörü mü?

İstesek de istemesek de, bu kitabı yazıyoruz, yazmama şansımız yok. Ve son noktayı koyduktan sonra kitabımızı bir daha revize etme, yeni bölümler ekleme şansımız yok. O halde yeteri kadar önemsiyor muyuz nasıl bir kitap yazdığımızı? İnsanlık kütüphanesinin raflarına nasıl bir kitap bıraktığımızı umursuyor muyuz?

Serdar Özkan - Rumi'nin Bildiği Aşk

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Hor gördüğünün pabuçlarını bir kez olsun giymeden, hakikate eremezsin.

_Serdar Özkan - Rumi’nin Bildiği Aşk_