Sen kalbinin sesini dinle bak pişman olmayacaksın.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Kalbinin sesini dinle!​

Kimisi hatalarından ders çıkarır bir daha yenilemez. Aslında hata yapmak güzeldir. Çünkü kimse anasından karnından doğruyla çıkmaz, düşe kalka ilerler hayat yolunda. Ama işte mühim olan o hataları ölçüp biçip tekrara düşmemektir. Ben nerede neden ne yaptım diye sorgulamak gerekir. Hata melodramı böyle karmakarışık bir şeydir işte.​

Bazen ne kadar mantıklı olsak da kalbimizin sesi baskın gelir. Bazen bizi hataya o yönlendirir, bazense kalp istese de mantık “bir dur ya ne oluyor sana!” der. Ama ben şu yaşıma gelmiş ve bir sürü hata yapmış bir insan olarak hep kalbimin sesini dinledim. Neden mi? Eninde sonunda beni doğruya götürdü çünkü. Evet bazı hataları onun yüzünden yaptım ama onların hata olduğunu da bana kalbim gösterdi. Benim sana tavsiyem kalbinin sesini dinle.
Annem hep “İnsanın en güzel tavsiyesini kalbi verir, bir konuda kararsız mı kaldın o zaman kalbinin sesini dinle..” derdi. Çocuktum bunu bana nasihat ettiğinde o zamanlar anlamamıştım. “Nasıl bileceğim kalbimin bana doğruyu söylediğini ya yanlış yaparsam” diye düşünürdüm. Zamanla kalbimin sesini duymaya başladım. Başta ürkek bir kız çocuğu gibi çıkan ses, zamanla kendini daha iyi duyurmaya başlamıştı bana. Bazen doğruyu bazen yanlışı gösteriyordu ama yolun sonunda ferahlık vardı çok sonradan öğrendim.
Hepimiz insanız, hepimizin bu hayatta çeşitli sınavları var. Bu sınavlardan geçerken illa ki hata yapıyoruz. Ama dedim ya insan anasının karnından doğruyu bilerek çıkmıyor, işte bizi de doğruya kalbimizin sesi götürüyor. Bu hayata bir kere geliyoruz ve her şey insanlar için, senin için, benim için… Hata yapmak güzeldir diyorum ama dediğim gibi hatalardan ders çıkarırsan güzeldir. At gözlüğü takıp hoydur hoydur bodozlama hata yaparsan güzel değildir tabi ki.
Demem o ki güzel kardeşim sen kalbinin sesini dinle bak pişman olmayacaksın. Birini mi seviyorsun koş peşinden, işini mi sevmiyorsun bırak o işi, arkadaşına sinir oldun konuşamıyor musun git çöz problemini bu dünya üç günlük hepimiz göçeceğiz öbür tarafa neden uykusuz gecelerde kahrediyorsun kendini. Ama şunu unutma kalbin hayır diyorsa zorlama, kendinden duygularından eminsen işte o zaman tutma kendini. Çünkü herkes kalbinin ekmeğini yer bu hayatta. Senin payına ne düştüyse, sen de onun peşine düş…

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Kalp asla yanıltmaz.​

Yüce Allah Kur'ân'da,"onların kalpleri var,o kalplerle aklederler"buyurur.
Modern zamanların en büyük mutsuzluk nedeni,kalbi ve ruhu besleyememektir.
kalp,insan için en iyi rehberdir.."

-Kalbine sor,böyle yaşanır mı hiç ?​