Şehaz'ın Hikayesi

ŞeHaZ

Söyle Derdin mi Var?
Bir çok kişi şehaz'ın ne olduğunu merak ediyordu bende anlatayım. Çok sevdiğim bir arkadaşım kardeşim gibi gördüğüm biri 6 yıllık dostum adı Poyraz.Yıl 2008 henüz 14 yaşındayım Poyraz Temmuz'un 1'inde memleketinden döndü 1 aylığına gitmişti. Geleli henüz 10 gün olmuştu Temmuzun 10'uydu caddede bisiklet yarışı yapıyorduk. Meydana ilk varan kazanıcaktı, Ben öndeydim ama gelmeme çok az kala çukura takıldım ve yavaşladım o beni geçti bir metre ileride durdu bana bakıp ne oldu diye sordu tam o sırada bir araç gri renk bir hyundai accent kaldırımda yürüyen iki kıza hava atmak için son sürat gaza bastı ve karşısına yol ayrımında bir araba çıktı ona çarpmamak için direksiyonu kıran şoför hızla bir metre önümdeki kardeşim Poyraza çarptı. Ne olduğunu anlamadım bile elim ayağıma dolaşmıştı üstüm başım hep dostumun kanıyla boyanmıştı yanına gittiğimde kendindeydi ama konuşmuyordu kucağıma aldımki bir araca bindirip hasataneye yetiştireyim ama başaramadım. Kucağıma alır almaz 6 yıllık arkadaşım kardeşim hayatını kaybetti. Ondan sonrasını hatırlamıyorum uyandığımda bir hasatne yatağına bağlı şekilde buldum kendimi hareket zor ediyordum sakinleştirici vermişlerdi. Yanımda annem vardı ona ne olduğunu sorduğumda yanıma geldiklerinde bağıra çağıra ağladığımı çığlık attığımı ve şöförü boğduğumu görmüşler 4 kişi ayırmaya çalışıyormuş ancak başaramıyorlarmış adamın boynundan sol kemiğini kırmışım ancak ölmemiş. hastane beni Bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastahanesine sevk etti. 20 güb orada tedavi gördüm ve 20 gün sonunda çıktım ayın tam 1'inde Poyraz'ın evine gittim annesi ve babası taşınıyorlardı hiç birşey diyemedim evime geldim. İşte Şehaz lakabı böyle verildi ŞEHr-i AZab yane acı ayı anlamı. Keyifli forumlar.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Çok üzücü iz bırakan bir olay yaşamışsın Şehaz, anlatırken bile olayı yaşamışsın tekrar. Ne güzel değer vermek, unutmamak... Ama hayat devam ediyor işte ve zaman zaman hayat bize hiç acımıyor. "Neden ben" dediğimiz anlar maalesef kaderimiz olabiliyor. Ama bize düşen metanet. Umarım hayatının bundan sonraki döneminde benzer olaylar yaşamazsın. Etkilendim.

LoSt_LoVe

Forum Onuru
Allah yardımcın olsun.Erken yaşta hayatı zorluklarla öğrenmek ağırdır zordur.Ama önemli olan gerçekleri görebilmek ve ders çıkarabilmektir.Rabbim böylesi bir acıyı bir daha yaşatmasın inşallah.Yolun açık olsun.Senin gibi dostlar zor bulunur.

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Hayatta yaşanabilecek en acı bir durum yaşamışsın Şehaz genç yaşta hemde buda sana daha bir olgunluk vermiş acı kaybın ve hikayen üzdü benide sana ve arkadaşının ailesine sabırlar diliyorum. Dilerim daha acılar yaşamazsın hayat sana gülücükle dolu bir yol gösterir.