Saroz KÖrfezİnden Balik Ve BİrkaÇ GÜzel Yer

kezman

Üye
MERHABA arkadaşlar size birkaç balık resmi yolluyorum resimlerin çekildiği yerler SAROZ KÖRFEZİDİR birgün yolunuz düşerse ben geliboluya 15 km kala sağda güneyli köyündeyim tekneyle aile turuna koylara gidebilirz GELİBOLUDAN herkeze selamlar

sros-korfezi-2.jpg

burası güneyli limanı yani geliboluya 15 km kala sağınıza baktığınızda bu manzara ile karşılaşacaksınız sağa dönen ilk yoldan girin lokanta otel kafe bar pansiyon taze balık bulabilirsiniz

sros-korfezi-3.jpg

burasıda halk arasında emel sayın koyu olarak adını almıştır emelsayın'ın gözlerine benzetilerek gördüğünüz yaratık yengeçlerin biraz daha azmanı diyebiliriz 100 150 metreden ağlardan çıktı

arkadaşlar bunlar lüfer balığı olup gecen sene tuttuğumuz ilk balıklardı o yüzden bende resmini çektim sizinlede paylaşıyorum biraz pahalı balık olsalarda bol olduğunda ucuzlamaktadır fırsatı kaçırmadan şoklayın kışın tanesi 20 ytlyi geçmektedir

sros-korfezi-1.jpg

bu balıklarıda ben avlamıştım sağ elimdeki 3.5 kilo sol elimdekide 2.200 kilo gelmişti bunar levrek balığı olup namını bilmeyen yoktur diyorumm

buda fener balığı görüüşüe bakıp aldanmayın bunun tadını bi yiyen bilir herkese tavsiye ederim pamuk gibi beyaz bi eti var hatta canım istedi yaw yazarken

burasına sarozun en güzel koyudur diyebilirm yani ben daha güzelini bilmiyorum 20 senedir burda olmama rağmen dalgıçların uğrak yerleriinden biridir resmin kıyıları çok derin olduğu için dalış için harika biryer

ayna balığı olarak bilinir bazı bölgelerde dülger veya peygamber balığıda deniliyor

buda göç mezgiti denilen balık bu resnimde gördükleriniz sadece 3 te 1 i tekne bu kadarını kaldırabildiği için ağları kesip bırakmak zorunda kalmıştık

limanımızın güzel bi görünümü

bu resmide geliboluya saygı duyan arkaşlar için ekliyorum tarihimize altın harflerle yazılan PİRİ REİSİN adını taşıyan türkiyenin ilk tersanesinin ve müzesinin resmi inşallah görmek kısmet olur heppinize

elimde görmüş olduğunuz balıkta lüferin büyüğü olan kofanadır.arkadaşlar bilmeyenler varsa söyliyim bu balıkların piranadan farkı yok insanın eliyle koparamadığı ağları sanki yokmuş gibi delip geçiyorlar ağları kaldırırken bitanesi elimi ısırdı tam 4 gün o yara yer ıslandıkça kan aktı çünkü okadar keskin dişleri varki kestiği yer birleşmiyor siz siz olun elinizi kolayın

(((((((((((((((yorumsuz geçmeyelim arkadaşlar))))))))))))))))))))))))))))

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Tam da Çanakkale turu düşündüğüm bir sırada çok güzel bir rastlantı. Resimler de çok güzel. Paylaşım için teşekkürler.

PİNKY

Üye
cennet gibi şu yoğun iş ortamında bu resimleri görünce içim açıldı...bu görüntüleri paylaştığın için teşekkürler çok iyi geldi.