• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf oylamasi başladı  BURADAN  En güzel Yapay Zeka resmini seçiyoruz

Şal Nasıl Bağlanır

BeReNN

Alyam?
Özel üye
Şal Kullanmaya Başlarken

Şal, eşarptan geçiş yapan kişiler için bir ön yargı haline gelebilmektedir, çünkü şal nasıl bağlanır sorusu herzaman aklımızı meşgul etmektedir. Ayrıca yakışmaz düşüncesi, daha az iğne ile kolay örtülmesinin verdiği bir ön yargıyla çabuk dağılır düşüncesi şal bağlamak fikrinden sizi uzaklaştırabilir. Öncesinde söylemek gerekirse, şal bağlamak emin olun sizi yaşınızdan çok daha genç ve modern gösterecektir. Yüz şeklinizin yuvarlak ya da uzun olması şal kullanmak için bir olumsuzluk sayılmaz. Aldığınız şalın kaymasından korkuyorsanız twill şalla başlayabilirsiniz.

Şal Nasıl Bağlanır ve Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Şalı nasıl bağladığınız, altına kullandığınız boneyi ne kadar düzgün oturtturduğunuza bağlıdır. İşin sırrı saçınızı topuz yaparken buna ne kadar özen gösterdiğinizdedir. Aşağılardan toplanan saçın üstüne yerleştirilen bone şalınızın önünü yaparken sizi zorlayacaktır. Saçınızı aşağıdan veya ortadan değil de biraz daha yukardan toplamanız hem şalınızın arka kısmını hem de ön kısmını güzel gösterecektir. Yukardan topladığınız saçınızın etrafına ebatları küçük bir yazma dolarsanız ya da başörtü altına takılan saç lastiklerinden de kullanırsanız daha güzel sonuçlar elde edersiniz. Bone kullanırken de sabit birkaç renk yerine her şalınızın altına ona uyumlu bone tercih edebilirsiniz. Geniş boneler tercih ederseniz kulağınızın arkasından da taksanız üstünden de taksanız her koşulda rahat edersiniz. Bu işlemler ve öneriler bir şalın nasıl daha iyi bağlanabileceğinin temeli niteliğindedir. Dikdörtgen şalınızın öne gelecek kısmını beş cm kadar içeri katlayarak bir yanı uzun diğer yanını daha kısa tutarak başınıza alınız. Önünüze gelen kısmı biraz sivrilterek iğneyle tutturun. Yan kısımlarını iğne ile (bonenizi de dâhil ederek) derinden iğneleyin. Kısa olan kısım önünüzde bırakınız ve uzun olan kısmı boynunuzda dolayıp önünüze alabilir ve ya arkanızda sabitleyebilirsiniz. Eğer isterseniz uçlarını eşit tutarak her ikisinde arkada atabilir veya arkadan hafif bir düğümle sabitleyebilirsiniz. Daha klasik kıyafetlerinizde aynı şekil örttüğünüz şalın uç kısımlarını önünüzde farklı düğümlerle değişik modellere sokabilir veya bronşla zenginleştirebilirsiniz. Yakalı kıyafetlerinizde şalınız kumaş itibariyle kalın değilse tamamıyla içine sokabilir, kamufle edebilirsiniz. Şalınızı nasıl bağladığınız hem tarzınızı hem de klasik mi yoksa spor mu oluşunuzu belirleyecektir.

Esr3

Özel Üye
Özel üye
Sal baglarken bir igne bile kullanmiyorum kendimle gurur duyuyorum :v
Fazla yakistiramasamda kendime markete giderken bi dakikada balamak rahatima geliyor :D o yuzden candir sal :P

Bu arada huzur sokagindaki sal baglayan kizda okusa keske bunu :D

KaRaNFiL

1+1=3 :) bebegimiz saglicakla gel :)
Bende suan kursa giderken sal bagliyorum. Yapabildigim sadece iki cesit var suan : ) Ama insaAllah gelistiricem. Kursta ki arkadaslarimda bana ögretecekler insaAllah normal esarp baglamayi da sal baglamayi da : )

Top Bottom