Sağlık çalışanlarının Ve eğitim verenlerin Yol kenarlar Resim astırması

Eğitim ve sağlık hizmetleri Resim. Astırması yol kenarlarına doğru mu

• Hayır doğru bulmoyorum

Oy: 3 100.0%
  • Evet astıra bilir bir sakınca görmüyor

Oy: 0 0.0%
  • Ve sizlerin düşüncesi

Oy: 0 0.0%

• Toplam katılan
    3

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Saglık çalilşanlarının Eğitim verenlerin. Bir politikacı gibi Resim çektirip Yol kenarlarında Astırarak reklam yapmasını doğru buluyormusunuz ?​

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Evet. Bu konu. Reklam panosu na resim asıp reklam yapmak Benim bildiğim yasak yoksa benmi yanliş biliyorum. Diye Bende merak ettim siz değerili cerezforum ailesininde görüşlerini öğrenmek istiyorum

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Reklamı hiç görmedim.Mesleki bir reklamsa; örneğin öğretmenin ders vermesi, sağlikçının muayene veya tedavi için verdiği reklamsa yanlış yada yasak değil diye biliyorum. Kişiselse o yasak değildir de reklam içerinde gore etik olmayabilir.

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
DEVLET MEMURLARI KANUNU BUNU ŞÖYLE AÇIKLIYOR
Madde 28 – (Değişik: 30/5/1974 - KHK-12; Değiştirilerek kabul: 15/5/1975 - 1897/1 md.)
Memurlar Türk Ticaret Kanununa göre (Tacir) veya (Esnaf) sayılmalarını gerektirecek bir faaliyette
bulunamaz, ticaret ve sanayi müesseselerinde görev alamaz, ticari mümessil veya ticari vekil veya kollektif
şirketlerde ortak veya komandit şirkette komandite ortak olamazlar. (Görevli oldukları kurumların
iştiraklerinde kurumlarını temsilen alacakları görevler hariç). (Ek cümle: 8/8/2011 - KHK-650/38 md.; İptal
cümle: Anayasa Mahkemesinin 18/7/2012 tarihli ve E.: 2011/113, K.: 2012/108 sayılı Kararı ile.; (…) (1)
Yeniden düzenleme son cümle: 2/1/2014 - 6514/9 md.) Memurlar, mesleki faaliyette veya serbest meslek
icrasında bulunmak üzere ofis, büro, muayenehane ve benzeri yerler açamaz; gerçek kişilere, özel hukuk tüzel
kişilerine veya kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarına ait herhangi bir iş yerinde veya vakıf
yükseköğretim kurumlarında çalışamaz.

YANİ SİGORTALI BİR İŞTE VEYA KENDİLERİNE AİT BÜROLARDA ÇALIŞAMAZLAR
BEN ŞAHSEN ŞÖYLE DÜŞÜNÜYORUM HASTANEDE MUAYNE ETMEZ OKULDA ÖĞRETMEZ ÖZELİME GELİN DER SÜİSTİMAL EDİLİR
FAKAT KİTAP YAZSIN RESİM ÇİZSİN ALBÜM ÇIKARSIN NE BİLEYİM KOD YAZSIN TELİF ALSIN BU YASAL VE BENCE İYİ İŞLER.