• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Sabunla Günlük Hayatınızdaki Problemleri Hızlı Bir Şekilde Çözebileceğiniz 9 Yöntem

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Sabun kullanımı söz konusu olduğunda akıllara sadece hijyen geliyor fakat hayatınızda sabundan yardım alarak kolayca halledebileceğiniz pek çok şey var!


Sabun yüzyıllardır insanların kişisel temizliği için kullanılmaktadır. Ancak sabun kullanımı, günlük hayatımızda çözüm gerektiren ya da yardıma ihtiyaç duyduğumuz bazı durumlarda kurtarıcımız olabilir. Kötü kokuları gidermekten tutun fermuarı takılan eşyalarınızın çözülmesine kadar pek çok durumda kullanabileceğiniz sabun aslında hayatınızı kolaylaştıracak çözümler sunmaktadır.
sabun-cozumleri-listelist-750x375.jpg

1. Banyoda buğulanan camları ve aynalardaki lekeleri yok edebilirsinizDuş aldıktan sonra banyonuzda buğulanan duşakabin camı ve aynalarda kalan lekeler sizin de sinirlerinizi bozmuyor mu? Bir kalıp sabun ile bunun önüne geçebilirsiniz. Banyonuzda bulunan cam ve aynalarınıza kuru ve temiz bir sabunu sürdükten sonra, kalan lekeleri yine kuru bir bezle çıkartarak leke oluşumunu engellemiş olursunuz.

2. Ayakkabılarınızdaki kötü kokuyu gidermeye yardımcıEn sevdiğiniz ayakkabıyı koku şikâyetinizden dolayı doya doya giyemiyorsanız, bu çözümünü mutlaka denemelisiniz. Ayakkabınızın içine 1 gece önceden bırakacağınız kuru bir sabun, sabah olduğunda tertemiz kokmasını sağlayacaktır. Eğer koku sıkıntısını sürekli yaşıyorsanız bu uygulamayı haftada 2-3 kez düzenli olarak yapabilirsiniz. Farkı mutlaka göreceksiniz!

3. Sinek ısırıklarının yarattığı kızarıklığı yatıştırıyor


Yaz aylarının kaçınılmaz sorunu sivrisineklerin ısırıkları meşhurdur. Bu ısırıkların oluşturduğu kaşıntıları hafifletmek için biraz nemlendirilmiş bir kalıp sabunu kullanın. Kulağa garip gelse de, sinek ısırığına süreceğiniz hafif ıslak şekildeki sabununuz kısa sürede kaşıntıyı giderecek ve cildinizi rahatlatacaktır.

4. Sabun ile kırılan küçük cam parçalarını toplayabilirsiniz


Kırılan cam parçalarının yeteri kadar toplanmadığından şüpheleniyorsanız, elinize bir kalıp ıslak sabun alarak cam parçalarının olduğu zemine sürebilirsiniz. Bu sayede gözle göremediğiniz cam parçaları sabuna yapışacak ve tehlike ortadan kalkacaktır. ?

5. Kirlenen tırnakları sabun ile temizleyin


Eğer ellerinizin kirlenmesini sağlayacak karışık bir işle uğraşıyorsanız, bahçenizdeki saksıları sıklıkla düzenliyorsanız ya da sadece uzun tırnak kullanmayı seven biriyseniz tırnaklarınızın içlerinin kolayca kirlenmesi mümkün. Bu durumdan şikâyetçiyseniz, yapacağınız işe başlamadan önce tırnaklarınıza bir kalıp sabunu ıslatarak sürebilirsiniz. Bu tırnaklarınızın çabucak kirlenmesini önleyerek oluşan kirlerin de çabuk çıkmasını sağlayacaktır.

6. Kıyafetleriniz için sabun ile doğal koku çözümü


Sabunun hoş olmayan kokuları gidermesi gibi bir gerçek var. Ayrıca etrafına güzel kokular da yayabilir! Kıyafetlerinizin bulunduğu çekmece veya dolabınıza evinizdeki kalıp sabunu bir kumaşa sararak koyarsanız giysilerinize güzel bir koku yayılmasını sağlayabilirsiniz.

7. Kapı gıcırtılarına sabunla elveda


Evinizdeki, ofisinizdeki ve apartmanınızdaki rahatsız eden kapı gıcırtısından kurtulmak için sadece yağ gerektiğini kim söylemiş? Sabununuzu kapı menteşelerine sürerek de yağ ile aynı etkiyi yaratabilirsiniz. Ayrıca sinir bozucu ses çıkaran dolap kapakları ve takılan çekmeceleriniz için de evinizdeki sabununuz geçerli bir çözüm olabilir.

8. Giysi ve eşyalarınızdaki takılan fermuarlarınıza da kullanabilirsinizMontlarınızın ve çantalarınızın takılan fermuarları sinirinizi bozmasın çünkü sabun yardımıyla kolayca halledebilirsiniz. Elinize bir kalıp sabun alıp fermuarın arka kısmına sürmeye ve yavaşça kapamaya çalışın. Buna ek olarak fermuarın dişlerine de sürebilirsiniz. Bu işlemden sonra fermuarı nazikçe kapamaya çalıştığınızda düzeldiğini göreceksiniz.

9. Sabun ve yağ karışımıEğer evinizi bitkilerle donatmayı seven biriyseniz böceklerin bitkilerinizi rahat bırakmadığını mutlaka deneyimlemişsinizdir. Tırtıllar ve yaprak bitleri gibi böcekler bitkilerinizi tehdit altına aldığında bitkilerinize zarar gelmemesi açısından bir çözüm yolu olmayabilir. Fakat sabun kullanımının bu konuda da size büyük yardımı dokunacak! Bir bardağın çeyreği kadar sıvı sabunu ve bardağın yarısı kadar bitkisel yağını (örn.zeytinyağı) bir şişeye karıştırarak çalkalayın. Ardından 4 bardak su ile bu karışımdan 1 çorba kaşığı kadar alarak bir sprey şişesine boşaltın. Haftada bir kez bu spreyi bitkileriniz için kullanın ve böceklere elveda deyin!


Alıntı
 
Top