RizeSpor kulübü Başkanı Metin Kalkavanın Anlamlı Mesajı

Beyfendi

Kaf Kef
Özel üye
Yılından bu yana bana atfedilen ve layık görülen Çaykur Rizespor Kulübü Başkanlığını sürdürüyorum. Tesisleri ve kurumsal yapısı ile çoğu Süper Lig ekibinin dahi gıpta edeceği bir konumda olan Çaykur Rizespor kulübümüze, başkan olarak hizmet edebilme fırsatı bulmuş olmanın onur ve mutluluğunu yaşıyorum. Ayrıca bunun vermiş olduğu sorumluluk bilinciyle tekrar yeniden yola çıkmanın heyecanını da taşıyoruz. Yeni bir sezon, yeni yöneticiler, yeni teknik ekip , yeni ve eski futbolcularımızla hedeflediğimiz başarıları yakalamayı amaçlıyoruz. Yönetim kurulumuzla birlikte ilk ve öncelikli amacımız; Çaykur Rizesporumuz`u en süratli şekilde hak ettiği yerlere getirmek, yani çıtayı her zaman bir evvelkinden daha yükseğe çıkarabilmektir. Hedeflediğimiz yolda emin adımlarla yürüyebilmek için gerekli olan her türlü vizyon ve programımız mevcuttur.

Kulübü devraldığımızda idari açıdan birçok olumsuzluk ile karşı karşıyaydık. Neredeyse kayyuma devredilme tehlikesinin bulunduğu, bir borç borç sarmalı içinde hareket edemez durumlardan; kurumsal birlik ve beraberlikle yapılan ekip çalışmaları neticesinde öncelikle kulübün mali açıdan gerekli disipline getirip, daha PTT 1. Lig`de iken UEFA kulüp lisansı alan ilk ve tek takım olma gururunu hep birlikte yaşadık. Yönetim olarak bütün bunların tek tek üstesinden gelmeyi başarmak çok kolay olmadı. Önce idari yapılanma ile başarıyı yakalayıp, temeli sağlam direkler üzerine oturtmak zorundaydık. Bunu geçen zamanda başardığımızı söyleyebilirim.

Çaykur Rizespor; kurumsallaşma adına birçok büyük kulübü geride bırakırken sportif başarıyı da yakalamak için çabalıyor. Takımıza futbolcu seçiminde göz önünde bulundurduğumuz ilk ve en önemli kriter; bu formanın ruhunu taşıyabilecek ve formanın hakkını verebilecek sporcular olmasıdır.

Başarıya hasret bir taraftarımız var. Taraftarımızın inancını kaybetmeden bu takımı desteklemeleri tek temennimizdir. Futbol, tribünlerin coşkusuyla renklenen ve tamamlanan bir oyundur. Taraftar yoksa takım yarımdır. Buna inanıyor ve bu düşünceyi destekliyorum ki; iyi bir takım olsanız bile taraftarınız yanınızda değilse yarım bir takımsınız ! Bu sebeple bizler kendimize düşen konularda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ve son noktayı da gelip tribünleri dolduracak olan taraftarlarımızdan bekliyor olacağız.

Bu yolda yürürken, kulübümüze maddi ve manevi desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen sponsorlarımızın da hedeflerimize ulaşabilmek noktasında, bu güne kadar verdikleri ve bundan sonra da verecekleri desteklerin ne kadar önemli olduğunun da her zaman bilincinde olduğumuzu ifade etmek isterim. Destek ve katkılarından dolayı sponsorlarımıza kulübümüz, yönetim kurulumuz ve şahsım adına teşekkürlerimi sunarım.

Geçtiğimiz sezon Mustafa DENİZLİ gibi bir marka ismi takımımızın başına getirerek PTT 1.Lig`de şampiyonluk hedefimize ulaştık.

Bu sene de; Rıza ÇALIMBAY gibi tecrübeli bir hoca ile, lig sonunda, Avrupa kupalarına katılmamızı sağlayacak bir sıralamada olabilme hedefimizi, fair play kuralları içinde sonuna kadar kovalayacağız. Aynı zamanda bu sene Çaykur Rizespor`umuzun 60`ncı yılını kutlamaktan dolayı çok mutluyuz.

Metin KALKAVAN
Ç.Rizespor Kulübü Başkanı