• Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

Richelle Made / 1- Vampir Akademisi (Vampir Akademisi Serisi)

r0se

📚 ♥ ☕ ♥ 🎵
Özel üye
Richelle Made / 1- Vampir Akademisi (Vampir Akademisi Serisi)

74358

SADECE GERÇEK BİR DOST SİZİ ÖLÜMSÜZ DÜŞMANLARDAN KORUYABİLİR

Lissa Dragomir, bir Moroi prensesi:

Sihir dünyasıyla arasında kopmaz bir bağ olan ölümlü bir vampir. Vampirlerin en vahşisi ve en tehlikelisi, ölümsüz Strigoi'lerden her daim korunması gerek.

Lissa'nın en yakın arkadaşı Rose Hathaway'in damarlarında akan insan ve vampir kanının güçlü karışımı onu bir Dhampir yapıyor. Ve Rose kendini, arkadaşı Lissa'yı -genç kızı içlerinden biri yapmayı kafaya koymuş Strigoi'lerden- koruduğu

tehlikeli bir hayata adamış.

Rose ve Lissa, iki yıl süren kaçak özgürlüklerinin ardından yakalanıyor ve Montana ormanlarının derinliklerine gizlenmiş Aziz Vladimir Akademi'sine sürükleniyor. Rose, Dhampir eğitimine devam edecek. Lissa da zaten elit Moroi toplumunun Kraliçe'si... Ve iki kız, Akademi'de yine birçok kalp kıracak.

Lissa ve Rose'un Aziz Vladimir'den kaçmasına sebep olan korkuydu. Evet, çünkü Akademi'nin demir kapıları ardındaki hayat, akıl almayacak kadar tehlikeli. Moroi'ler iğrenç ayinler düzenliyor ve onların bu gizli kapaklı doğası ve gece aşkı, sosyal karmaşalarla dolu enigmatik bir dünya yaratıyor.

Rose ve Lissa, bu tehlikeli ortamda kendi yönlerini bulmak, yasak aşkın cazibesine karşı koymak ve Strigoi'lerin Lissa'yı sonsuza dek kendilerinden birine dönüştürmesine fırsat vermemek için sürekli savunmada kalmak zorunda!
Çevirmen:​
Yeliz Üslü​
Yayın Tarihi​
2015-08-10​
Orjinal Adı​
Vampire Academy​
ISBN​
6054228034​
Baskı Sayısı​
9. Baskı​
Dil​
TÜRKÇE​
Sayfa Sayısı​
376​
Cilt Tipi​
Karton Kapak​
Kağıt Cinsi​
Kitap Kağıdı​
Boyut​
13.5 x 19.5 cm​


74357


Hikaye Rose ve Lissayla başlıyor.
Onlar VA 'den kaçan Moroi prensesi ve koruyucusu.
2 sıkı arkdas yakalanarak VA ne geri dönüyor.
İlk kitaba oranlar sırlarla dolu, maceralara az yer verilmiş ama muhteşem bir anlatım tarzıyla taçlandırılmış bir kitap.
Bildiğiniz vampir hikayelerinden çok farklı. İçinde vampirlikten ziyade harika bir fantastık kurgu barındırıyor.
Ve onu farklı kılanda vampirlerin vahşiliği yada sempati duyulmasını açlıklarını önune geleni ısırıp kanını emerek ordan oraya atlamasını değil derin bir hikayeyi ortaya koyması.
Okurken hiç zorlanmadım ve akıcı diline hayran kaldım. Yazar gerçekten çok başarılı!​
 
Top