QCY QY12 Sport Manyetik Bluetooth 4.1 - İnceleme

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bu sıralar internetten alışverişe takılmış durumdayım arkadaşlar. Yaklaşık 10 gün önce QCY QY12 Sport Manyetik Bluetooth 4.1 spor yapmaya uygun kulaklık almıştım. Çevredekilerin de hoşuna gidince 2 kez daha sipariş verdim ve toplamda 3 adet bu kulaklıktan aldım.

QCY-QY12-01.jpg

Ürünü diğerlerinden ayıran bazı özellikler var. Bunlar dan en önemli üçü;

* Mıknatıslı (manyetik) yapıya sahip. Boynunuzda kolye şeklinde birleştiriyorsunuz ve anında kapalı konuma geliyor. Böylece diğer bluetooth kulaklıkların aksine birkaç gün şarj etmeden kullanabiliyoruz. Ayrıca boynunuzda birleştirdiğiniz şık ve farklı görünümde bir kolyenizde oluyor. :)

* Spor yapmaya uygun. İçerisinde 3 takım değişik boyutta kulaklık ve 3 takım farklı boyutta spor amaçlı kulak aparatı birlikte geliyor. Ayrıca kablo boyutunu ayarlamak içinde küçük plastik bir parça var.

* İki cihaza birden bağlantı sağlanabiliyor. Örneğin ben hem cep telefonu hep de laptopta kullanıyorum. Örneğin laptopta bir video veya müzik dinlerken çağrı aldığınıza direkt laptoptan gelen ses kesiliyor ve telefonla iletişime geçiliyor. Görüşme sonrasında tekrar laptopa otomatik dönüş yapılıyor.

Ürün internet üzerinden (ben n11.com sitesinden aldım) 85 :TL - 100 :TL arasında değişen fiyatlarla satılmakta.

QCY-QY12-05.jpg

Özetle beklentilerimin üzerinde bir ürün oldu Beyaz ve siyah medelleri var... Diğer bazı özellikleri:

* Bağlı olduğunuz cihazla açık alanda 10 metre mesafeye kadar iletişim korunuyor. Ayrıca çekim alanından uzaklaştığınızda sesli olarak iletişimin kesildiği sesli uyarı olarak yapılıyor. Birkaç dakika içinde tekrar iletişim kurulmazsa cihaz otomatik olarak kapalı konuma geliyor.

* Cihaz suya dayanıklı diye satılıyor ancak bu aşırı olmayan yağmurda geçerli. Sakın suya dalmayın.

* Bluetooth kulaklık üzerinden ses açma kısma, görüşme başlatma sonlandırma, son aradığınız numarayı tekrar arama vs gibi işlemler yapılabiliyor.

* Akıllı saat kullanıyorsanız saat üzerinden de iletişim kurabiliyorsunuz.

Benim beğendiğim bir kulaklık. Tek kulaklık olan bluetooth kulaklıklar kullandım ama bir türlü alışamadım. Özellikle müzik dinlerken veya film izlerken tek kulaklık olayı ses kalitesini çok düşürüyor.

QCY-QY12-04.jpg

QCY-QY12-03.jpg

QCY-QY12-02.jpg