öyle yalnızım ki

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
Saat yine sensizliği gösteriyor... Onun bile sesi çıkmıyor... Bense köşeme çekilmiş, efkar demliyorum, bilmem kaç kedere... Duvarlar üstüme üstüme geliyor, yalnız buldular ya ondan... Oysa sen olsan yanımda cesaret bile edemezler... Pencereyi açmaya korkuyorum, gittiğinde bıraktığın kokun uçup gitmesin diye... Masa bile dağınık hala... Düzeltsem ne olur, seninle düzelmedikten sonra... Gözlerim hep boşlukta, uçsuz bucaksız bakıyor... Omuzlarımda sensizliğin yükü, ağır basıyor... Öyle böyle değil, sensizlik beni mahvediyor...Öyle yalnızım ki...
Her kapı çalışında bin bir umutla koşuyorum açmaya... Ama yine yoksun, yine yoksun... Kaç gece geçti bimem ve kaç gece daha böyle sensiz geçecek... Ama biliyorum ki, bu can senden geçmeyecek... En derin kuytularda da kalsam, her şeye rağmen seni yaşayacağım... Bilmiyorum sensiz nasıl geçecek bu ömür... Hep kışta kaldım, artık mevsimlerde durdu kışta... Hep soğuk hep soğuk... Bahar demek sen demek ti. Sen olmadıktan sonra neyleyim, ben baharı... Öyle yalnızım ki...Ne de güzel gidiyordu herşey, birden ne oldu bize böyle... Güzel günlerin hayalini kurarken... Öyle sevgi dolu bakarken, öyle güzel şeyler söylerken, öyle mutlu olurken, neden neden? Gidişlerin neden? Gitmeler en kolaydı, sen kolayı seçtin... Ya ben, ya ben nere gideyim... Sen benim her şeyimdin... Oysa şimdi uğruna viran olduğumsun.... Hani bir bilsem nerede olduğunu, yine çıkıp geleceğim... Benimle dönsen de dönmesen de... (Kimseler yalnız kalmasın, kimseler yalnız bırakılmasın. EMİ)

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Ayrılıklar üzer, yıpratır, kırar, yanlız bırakır. Gidişlerin dönüşü olmayacağını bilsekte bir umut olur bekleyişlerimiz.Ama bilmemiz gereken hayatın devam ettiği ve gidişlerin hayatın bir parçası oldugu. Kalemine sağlık alemdar beklenen yazılar geliyor sanırım.

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
Ayrılıklar üzer, yıpratır, kırar, yanlız bırakır. Gidişlerin dönüşü olmayacağını bilsekte bir umut olur bekleyişlerimiz.Ama bilmemiz gereken hayatın devam ettiği ve gidişlerin hayatın bir parçası oldugu. Kalemine sağlık alemdar beklenen yazılar geliyor sanırım.

Hani söylenir ya (genel de asker de söylenir) beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır. Evet, öyle ama. Ya beklenen gün hiç gelmeyecekse? Ya hiç beklenen bir gün yoksa? Ya bekleyecek biri de yoksa? İşte o zaman kötü... Yazılara dökmek kadar kolay olsaydı! Ama kolay değil elbet... Hayat devam ediyor, her ne yaşanıyor ve yaşanacaksa...