Önce öğren Aşki,yaşamayi Bil,

Önce öğren Aşki,yaşamayi Bil,ondan Sonra çik Karşima. Ondan Sonra ''seninki De Aşk Mi?'' De.ben De O Zaman Cevap Vereyim Sana, Savunayim Aşkimi. Madem Yeri Geldi, Bir Iyilik Yapayim Sana, Okuda Nasil Aşik Olunurmuş öğren...
Teslim Olacaksin...
Kayitsiz şartsiz Teslim Olmayi Gererktirir Aşk.
Bir Yanin Aşkta, Bir Yanin Başka Tarafta Olmaz.
Beynen , Kalben , Ruhen , Bedenen Teslim Olmayi Bileceksin...
Herşeyinle Aşka Adayacaksin Kendini...
''canim Yanar ''diye Düşünmeyeceksin.
Aşk Bu , Yakabilir Canini. Ama Sen Bunu Göze Almazsan, Dünyanin En Büyük Mutluluğunu Da Yakalayamazsin.
Hem Gülü Koklamak Isteyeceksin Hemde ''dikensiz''olsun Diyeceksin.
Olmaz öyle şey, Gülü Seveceksen, Dikeninin Batabileceğini De Bileceksin...
Korkmayacaksin...
Hiç Bir Aşk ''şu Gün Biter'' Diye Başlamaz. Aşk Sözleşmelere Bağlanamaz.
''önce Sen Aşik Ol, Sonra Ben Olurum'' Diyemezsin.
Karşilik Olmasada Aşk Vardir. Yüreğini Ardina Kadar Açacaksin.yaralanma Olasiliğin Vardir Ama Unutma Ki O Yürek Aşksiz Atmaz.
Aşksiz Atan Yüreğe, Yürek Denmez. ''terk Ederse, Aldatirsa'' Diye Düşünüp Kendine Zehir Etmeyeceksin Hayati.
şüphe Hem Aşkin Hem Insanin Düşmanidir...
Yaşabildiğin Kadar Yaşayacaksin. Snu Aci Bitmiş Olsa Da şükredeceksin O Güzel Günleri Yaşadiğin Için.
çalişacaksin...''aşik Oldum, Haydi Bakalim Ne Olacaksa Olsun'' Demeyeceksin.iştir Aşk, Uğraştir, Emektir.uğraşacaksin, çalişacaksin.
Besin Ister Aşk, Tipki çicek Gibi. Insandir Besini Aşkin. Sen Aşka Ne Kadar çok şey Verirsen O Da Seni O Kadar Mutlu Eder Bunu Unutmayacaksin.
Asil Iş, Aşik Olduktan Sonra Başliyor Zaten. Aşk Küt Diye çikar Karşina Reddemezsin. öyle Bir Gücün Yok. Ama Aşki Yaşatabilme Gücün Var. Kullanirsan Var. üşenmeyeceksin, Usanmayacaksin.
Bir Duvari ören Usta Gibi, Bir Bahçeyi çapalayan Bahçivan Gibi Ekeceksin, Dikeceksin,sulayacaksin.
Sen Bunlari Yaptiğin Halde Yaşamiyorsa Aşk, Aldirma. Elinden Geleni Yapmiş Insanlarin Huzurunu Hissedeceksin. Bu Bile Yetecek Sana.
Koruyacaksin... Aşk Senin En Değerli Varliğindir, Gözünden Bile Sakinacaksin.
Nadide Bir çicek Gibi, En Değerli Vazoda, Paha Biçilmez Bir Mücevher Gibi En Gizli Kasada Tutacaksin.
Dalgalanmalara Açik Bir Duygulur Aşk...
Korumazsan, Kirilir, Kaybolur.
Saklamazsan, çalarlar üzülürsün.
şimdi Okudun Mu Aşki?
Anladin Mi?
Yetmez, Bir Daha Oku, Ezberle.
Sonra Gel Yine, Belki O Zaman Konuşuruz Aşki Seninle.
Belki O Zaman...