olay yaratan köşe yazım...

kAşİf

Düşünmek lazım..
Özel üye
Ne Yaptın Sayın Başkan
Bu makale 1088 kere okunmuş.12 Mart 2015, Perşembe - 12:19

20150218194151_nurullah-akcay.jpg

Spor Dünyası

Değerli okuyucular, ben köşe yazılarımda spor ve sporun içindeki gerçekleri kaleme alarak spor yapan genç sporcu kardeşlerime iyi örnekleri sunmaya çalışırken , spor sever izleyicilere de sporun iyi yönlerini bilgim dahilinde aktarmaya çalışıyorum, yazılarımda hiçbir siyasi içerik veya siyasetle ilgili bir şeye değinmem değinmeyeceğimde, ama bu sefer durum biraz farklı…

Öncelikle Hendeğimizin yetiştirdiği gurur kaynağımız sevgili Yunus ÖZEL “ den söz etmek istiyorum, daha çok ufakken aynı binada altlı üstlü oturduğumuz o küçük Yunus dünya güreş arenalarında milli marşımızı okutup defalarca göğsümüzü kabartmış bütün bunlara rağmen asla şımarmamış kişiliğini asla değiştirmemiş mütevazı o küçük Yunus olarak naçizane yaşamına devam etmiş ve etmektedir, sadece birkaç gün önce Mersinde düzenlenen Türkiye şampiyonasında kilosunda şampiyon olarak bir kez daha bizleri gururlandırmış , gururlandırmayada devam edecektir

Yunus ÖZEL istifa eden belediye başkanımız sayın ALİ İnci’nin kendisine sağladığı imkanlar neticesinde buralara gelmiş, üst düzey bir sporcu olmuştur, muhakkak çok kıymetli hocalarının da bunda emeği oldukça fazladır, zaman içerisinde çok büyük gelişmeler gösterip, milli takımlara yükselmiş önce gençlerde Avrupa şampiyonu daha sonra büyüklerde Avrupa ikincisi olmuş bir sporcudur. başarıları sadece bunlar değildir elbet, Hendek belediyesinden İ.B,B spora transfer olarak bir kez daha bizleri gururlandırmıştır. Arkasındaki genç sporculara da çok iyi bir örnek olmuştur

Peki, milli sporcu nedir? Milli sporcu uluslararası müsabakalarda ülkesini temsil eden, bayrağını temsil eden, milli mücadele veren seçilmiş özel insan demektir, bu kişi artık annesinin babasının veya doğup büyüdüğü ilin ilçenin yada köyün evladı değil, tüm ülkenin evladıdır, nasıl bir askerimiz bayrak için vatan için gerekirse canını verip şehit olabiliyorsa milli sporcuda sevdiklerinden uzaklarda aynı bayrak ve vatan için mücadele etmesi demektir, nasıl bir yavrumuz vatan için şehit düştüğünde aynı bayrak altında toplanıp bizim şehidimiz bizim yavrumuz deyip acısını yüreğimizde yaşıyorsak, milli bir başarı kazandığımızda da aynı bayrak altında gurur duymamız demektir, amaç ülke bayrağının gönderde dalgalanmasını sağlamak olduğu düşüncesinden yola çıkarsak , ortak paydada bu şekilde buluşmuş oluruz.

Avrupa şampiyonasından madalya ile döndüğünde Belediye binası önünde o dönem in belediye başkanı olan sayın Ali İnci’nin kendisine takdim ettiği 10 bin TL tutarındaki ödül töreni tamda yerel seçimlerin arkasından gelmiş Başkanı da bir hayli gururlandırmıştır, daha sonraki süreçte İ.B.B spor takımına transferi gündeme geldiğinde( Yunus ÖZELLE çok yakın görüştüğüm için süreci çok iyi biliyorum ) yine sayın Başkan Ali İNCİ tarafından çok hoş karşılanmamış hatta Hendek ten aforoz edilerek yerel yönetim anlamında sırt çevrilmiştir, oysa bugün belediye başkan yardımcısı olarak görev yapan yine Hendeğin yeşil çayırlardaki gururu Sayın Ahmet KAVAK ÇI Hendek Selman Dede güreşlerinde bile Düzce Belediyesi adına güreşmiştir ve şampiyon olarak kemeri takmış bizleri yine gururlandırmıştır benim için Ahmet Kavakçının Düzce belediyesi adına çayıra çıkmasında hiçbir sakınca yoktur olamazda ,profesyonel sporcular bu tür tercihler yapabilir, spor kamuoyu bunu çok olağan karşılar ve öyledir de

Sayın Ahmet Kavakçı’nın belediye başkan yardımcısı olduğu bir belediyeye Türkiye Şampiyonası dönüşünde, görevi devralan şu anki belediye başkanı Sayın İrfan püsküllüye hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak için uğrayan Milli sporcumuz, belediyenin kapısından geri çevrilerek ret edilmiştir, ret edilme nedeni olarak ta Sayın İrfan PÜSKÜLLÜ Ali İnci’nin görüşmediği bir insanla bende görüşemem diyerek mazeret bildirmesidir, bu çok ağır bir hakarettir, bu ulusal bir felakettir cinayettir eğer belediye başkanı BDP den olsaydı normal karşılayabilirdim ama maalesef..

Peki demezler mi sayın başkan kapıdan çevirdiğiniz insan Hendek ”in uluslar arası arenadaki gurur kaynağıdır , demezler mi başkan seni oraya getiren halkın oyudur lütfen o makama yakışır davranın ,sizden önceki başkanla sorun yaşadı diye vatandaşları geri çevirmek ne kadar şık bir davranış biçimidir, siz bir belediye başkanı olarak oraya kim gelirse gelsin görüşmek zorundasınız , kaldı ki bu milli bir sporcu ve size nezaket ziyareti gerçekleştiriyor demek ki siz sporun belediye başkanı değilsiniz.. lütfen rica ediyorum sporu siyasete alet etmeyin , böyle bir sporcuya sadece transfer tercihini İ.B.B. spor dan yana kullandı diye bu kadar ağır hakaret etmeyin , aslında edemez siniz de hakkınız yok..

Siz kovsanız da belediye binasına almasanız da insan muamelesi göstermeseniz de o çocuk sizin , bizim asla olamayacağımız bir yerde , saygı duymayı damı beceremediniz ? bu çocuk vatan haini değil bu çocuk yüzümüzü önümüze eğdirecek hiçbir şey yapmadı bu çocuk ülke bayrağını gönderde dalgalandırdı soruyorum size sayın başkan siz Hendek için vatan için ne yaptınız ne yaptınız da sizden önceki başkanla olan hukuku yüzünden bu çocuğu halkın belediyesine kabul edemediniz ,

Lütfen önce Yunus ÖZEL” den sonra tüm kamuoyundan özür dileyin , bir Yunus o kadar kolay yetişmiyor sayın başkan kıymetini bilelim..

Bir daha içeriği bu şekilde bir yazı yazmamak dileğiyle… kalın selametle

YorumlarToplam 5 Yorum Yapılmış. 'SENDE YORUM YAP'
yorumcu.png

Ahmet bayram
13 Mart 2015, Cuma, 12:44
Yazı tura ile Seçildiği için kendisine bşk diyemiyorum Say'ın irfan püsküllü milli bir sporcuya Saygısızlık bayrağa yapılmıştır

yorumcu.png

bir dost...
12 Mart 2015, Perşembe, 18:04
bu işler yıllardır oluyordu yıllardır insanların belediyede hakkı yeniyordu ama diktatör yönetim yüzünden kimsenin sesi çıkmıyordu ses çıkaran öteleniyor hışma uğruyordu hala o diktenin ayak sesleri belediyenin koridorlarında yankılanırken siz belediye başkanından ne bekliyorsunuz özgürlük diye bağırasım var..teşekkürler Nurullah AKÇAY teşekkürler..

yorumcu.png

orhan topçu
12 Mart 2015, Perşembe, 16:29
İrfan başkan,böyle bir davranışta bulunarak,kendisinin emanetçi bir başkan olduğu düşüncesi kamuoyunda oluşuyor.İnci'ye sormadan hiç bir iş yapmaz diyenler haklı çıkıyorlar galiba...Yazar,çok güzel anlatmış konuyu,milli sporcuya yapılan bu yakışıksız hareket,halk tarafından tepki topladı.Senin makamına gelen ay yıldızlı forma sahibi bu sporcu,Türk Milletinin gururudur.Ne oldu sizin Belediye logosunda ki,sporla ilgili yıldıza...genç yaştaki bir sporcuya kindar davranmak,bırakın başkanlığı,bir ağabeye de yakışmaz.Sınıfta kaldın sayın Püsküllü...

yorumcu.png

Sevgi arslan
12 Mart 2015, Perşembe, 16:10
Milli bir sporcuya yapılan bu hareket ulusa yapılan bir hakarettir,göstermelik yapılan siyasetin yanında hasır altı yapılan gerçekleri insanlara duyurmak da basının görevi takip edip bilgi verdiğiniz için çok teşekkür edeim

yorumcu.png

Ufuk
12 Mart 2015, Perşembe, 13:34
Kesinlikle katılıyorum. İrfan Püsküllü seçilmiş değil, atanmış bir başkan olarak tam bir maşa rolünde. Ali İnci madem milletvekili olacaktı niye seçimlere girdi? Niye İrfan Püsküllü girmedi ? Yunus Özel' in hikayesine benzer bir çok hikaye var Hendek' te halka yapılan bu baskı ve zulüm elbet bir gün son bulacaktır. AKP ' nin adına, şanına sürekli leke sürülüyor Hendek'te. Bu konuyu gündeme getirdiğiniz bizleri haberdar ettiğiniz için teşekkürler.

kAşİf

Düşünmek lazım..
Özel üye
çerez forum ailemden destek bekliyorum yerel basında ve hendekte çok fazla ses getiren bir konu oldu ulusal basına taşımak için haberi yerelden genel basına servis ettik ama ben siz çok değerli forum ailemi bu konuda önceden haberdar etmek ve bu heyecanımı sizlerle paylaşmak istedim..

kAşİf

Düşünmek lazım..
Özel üye
4 gün önce hayırlı olsun ziyaretini gerçekleştirmek isteyen Yunus Özel’e verilen cevabın ardından ziyaret gerçekleşmemişti. Ziyarette yaşananları kaleme alan Köşe yazarımız Nurullah Akçay’ın ardından haberhendek olarak milli sporcuya yapılan büyük ayıp başlığı ile siz okurlarımıza duyurmuştuk.

Milli sporcuya büyük ayıp başlıklı haberimizi okurlarımız ile paylaşmamızın 4 gün sonrasında Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’nün daveti üzerine milli güreşçi Yunus Özel Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’yü makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Özel’in Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’yü ziyaretinde Başkan yardımcısı başpehlivan Ahmet Kavakçı ve Güreş Milli Takım Antrenörlerinden Sefer Sarı eşlik etti.

Milli güreşçi Yunus Özel , Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ile bir süre sohbet etmesinin ardından görevinin hayırlı olması temennisinde bulunarak başarılar diledi.

20150317172757_yunuz-ozel-baskanla.jpg

HABERHNEDEK"TEN alıntı