Oda Dolusu Çikolata

felsefe_mi

...!...
Özel üye
Eski bir ani defteri geçiyor elime... Çocukken yazmışım. Çok paranız olsa ne yaparsınız? Tüm saf çocukluk duygularımla yanıtlamışım. Bir oda dolusu çikolata alırım diye... Zaman 1995... Yıllar geçti ve yine bir çocuğun anı defterinde aynı soru. Cevap: bilgisayar oyun cdleri ev araba... diye gidiyor. Tüm hayali oda dolusu çikolata isteyen bir çocuğa göre ne kadar da fazla şeyler istenmiş... Bizim hayallerimiz mi küçüktü yoksa hayaller mi genisledi? Neden hiç birimiz ev almayı akıl etmemiştik ki? Ev bizim zamanımızda yok muydu yoksa? Neydi ki hayal denilen kavram? Ülkede bu kadar lüks başını alıp gitmediği için mi mütevazi hayaller kuruyorduk? Yoksa hayal denilen şey tümüyle yalan miydi? Gözün gördüğünü istemek miydi hayal, hiç ulaşılamayacak olanı istemek miydi? Ufak hayallerimiz vardı bizim... Yatlar, katlar, lüks evler istemedik... Müthiş insanlar bizim mahalleye uğramazdı. Hepimiz 3 aşağı 5 yukarı aynı insanlardık. Zengin ağa dizileriyle değil, sıcak aile ilişkisi dizilerle büyüdük... Özenmedik üst komşunun kızının bebeğine, paylaştık olanı... Özenmediğimiz için mi istemedik yoksa koca havuzlu bir villa? Hayallerimiz küçük kaldı ama özenmeden yaşadık hayatı... Göz görmeyince istemedi belki de düş öyle büyük şeyleri. Göz görünce büyüyor hayaller ve tatlı bir hayal olmaktan çıkıp kocaman bir hırsa dönüşüyor bütün hayat... En büyük hayali kocaman bir oda dolusu çikolata olan tüm insanlara gelsin bu yazı benden...

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Evet benim hayallerimdede hiç böyle lüks hayaller yoktu
Belki ayda bir çikolata görürdü yüzümüz yada görmezdi
Bilgisayarları geçtim oyuncaklarımız bile yoktu, hatta piyasada bile oyuncak çeşidi azdı
Mahallede arkadaşlarımızla oynadığımız oyunlarla büyüdük
Komşuluklar vardı
Şimdi kocaman siteler içinde kimse kimseyi tanımaz selam vermez oldu:)

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Bir tek ayıcıgım vardı benim ise ve hiç isteğim olmazdı ailemden onunla geçerdi günlerim.Kaybolmuştu sesli aramıştım ''neredesin ayıcığım'' diye duymamıştı sesimi halada duyamadı.Oyuncak bizim için yerlerden topladıgımız küçük kiremit parçalarını üstün üste koyup oynadıgımız kiremit parçalarıydı. Oyuncak bir çiviyle ıslak zeminde çizgi oynamaktı Oyuncak en düz taştı seksek oynamak için................